Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd jutra zaczną się zwolnienia

Od jutra zaczną się zwolnienia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 grudzień 2012 15:22

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy wynosi 8,3% i jest ona najniższa z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zmieni się to pewnie w najbliższych tygodniach, gdyż od 27 grudnia rozpocznie się procedura zwolnień masowych w bydgoskim Zachemie.

Prace stracić ma około 700 osób, jednak jak do tego doliczymy osoby zatrudnione w firmach kooperujących z Zachemem to ta liczba wzrosnąć może nawet do 2 tysięcy.

 

Według danych Powiatowego Urzędu Pracy zainteresowane zatrudnieniem części zwalnianych pracowników mają być dwie bydgoskie firmy. Pracownicy Zachemu mogą liczyć także na dotację w wysokości ponad 100 tysięcy złotych na założenie własnej działalności. Jest to wysoka kwota zważając na to, że przeciętny Kowalski może starać się także o dotację, która wyniesie tylko około 20 tysięcy złotych.

 

Pamiętajmy jednak, że skorzystanie z dotacji na biznes wiąże się zawsze z jakimś ryzykiem niepowodzenia, w szczególności w okresie kryzysu gospodarczego. Co może sprawić, że mało kto skorzysta z takiej możliwości.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu