Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGłosujemy na Bydgoszczanina Roku 2012

Głosujemy na Bydgoszczanina Roku 2012

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 26 grudzień 2012 20:52

Od poniedziałku trwa głosowanie w naszym plebiscycie na Bydgoszczanina Roku 2012. Głosowanie potrwa do wtorku. Do tej pory około 250 głosów.

Nasi czytelnicy wytypowali cztery osoby, które walczą o ten tytuł:

- Janusz Zemke – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za całokształt działalności na rzecz Bydgoszczy i regionu.

- Krystian Frelichowski – lider środowiska Gazety Polskiej w Bydgoszczy. Za determinację w jednoczeniu środowisk patriotycznych nad Brdą.

- ks. Roman Kneblewski – proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaangażowany w szerzenie wartości patriotycznych, głównie wśród młodzieży.

- Robert Szatkowski - Prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, organizator Festynów Historycznych. Wspiera rozwój turystyki, wypromował oraz przywrócił zapomnianą historię Wyszogrodu, Książęcego Grodu w Fordonie. Miłośnik turystyki wodnej , aktywny działacz na rzecz budowy Bulwarów nad Wisłą w Fordonie.

 

Na chwilę obecną (26 grudnia godzina 21) prowadzi Robert Szatkowski ma 89 głosów, nieznacznie mniej głosów ma ksiądz Roman Kneblewski – 78 głosów, o jeden głos mnie ma natomiast Krystian Frelichowski. Na europosła póki co zagłosowało tylko 5 osób.

 

Głosować można na Facebook, pod linkiem - www.facebook.com/questions/380163072078675/

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu