Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzisiaj ostatnia Masa Krytyczna w 2012 roku

Dzisiaj ostatnia Masa Krytyczna w 2012 roku

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 grudzień 2012 13:38

O godzinie 18 z pod Łuczniczki wyruszy ostatnia w tym roku Bydgoska Masa Krytyczna. Jak twierdzą jej organizatorzy, z roweru można korzystać także zimą.

Rowerzyści pojadą Toruńską, następnie Jagiellońską, przez Focha w Kruszwicką, Wały Jagiellońskie, miną ronda Bernardyńskie i Jagiellonów, by zakończyć przejazd na Starym Rynku.

 

Ostatnia Masa Krytyczna w 2012 roku to także okazja do podsumowania polityki rowerowej w ostatnich miesiącach. Tutaj rowerzyści zwracają uwagę, że nie powstały wszystkie z obiecanych na ten rok 20 km nowych dróg rowerowych, a połączenie Myślęcinka z Fordonem budzi duże zastrzeżenia dotyczące nawierzchni (zniszczonej przez konie i quady). Rowerzyści przypominają także ostatni spór o kontrapas na ulicy Gdańskiej.

 

- Władze Bydgoszczy obiecały zrealizowanie określonych inwestycji do końca października i pod koniec roku widzimy, że większość tych planów pozostała na papierze. W najbliższych tygodniach dokładnie porównamy wydatki planowane i poniesione na te elementy infrastruktury rowerowej, a także zbadamy los niezrealizowanych inwestycji. Ogłaszanie przez władze miasta, że Bydgoszcz ma największy budżet rowerowy, a później niewywiązywanie się z tych obietnic jest niedopuszczalne – wyjaśnia Wojciech Bulanda, prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu