Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci szkolili Straż Rybacką

Policjanci szkolili Straż Rybacką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 grudzień 2012 19:37

Głównym działaniem Straży Rybackiej jest walka z kłusownictwem oraz ochrona przyrody naturalnej. Jednostka ta podlega wojewodą. W czwartek i piątek funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej staży byli szkoleni przez bydgoskich policjantów z posługiwania się bronią palną.

Pierw funkcjonariusze policji przeprowadzili teoretyczne szkolenie dotyczące między innymi przechowywania broni. Następnie przyszła pora na szkolenie praktyczne. Pierw za pomocą interaktywnych filmów przeprowadzono ćwiczenia bez strzałowe. Później przyszła już jednak pora na ostre strzelanie.

 

Szkolenie obejmowało także kwestie udzielania pierwszej pomocy, w przypadku krwotoków, zadławień oraz podtopień.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu