Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent zaprasza rektora UMK przed oblicze Rady Miasta Bydgoszczy

Prezydent zaprasza rektora UMK przed oblicze Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 22 luty 2016 19:06

Zdaniem włodarza Bydgoszczy źle się dzieje, gdy o przyszłości bydgoskiej uczelni medycznej rozmawia się za zamkniętymi na nieformalnych spotkaniach. Dlatego prezydent Rafał Bruski wnioskuje, o odbycie nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy z udziałem rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna.

Nadzwyczajne posiedzenie bydgoskiego samorządu miałoby być miejscem publicznej dyskusji na argumenty, za i przeciw utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

 

- Obecnie trwają jakieś spotkania za zamkniętymi drzwiami, organizowane są jawne głosowania pod okiem Rektora – to nie jest dobre rozwiązanie. Liczę na osobisty udział rektora UMK, prof. Andrzeja Tretyna i dziekana Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum, prof. Jacka Kubicy. Poproszę pana przewodniczącego Rady Miasta, aby ta nadzwyczajna sesja odbyła się w terminie dogodnym dla wszystkich, aby mogli w niej uczestniczyć także radni wojewódzcy, parlamentarzyści, a także ministrowie zdrowia oraz nauki i szkolnictwa wyższego – ocenia prezydent Rafał Bruski.

 

Prezydent proponuje również powołanie zespołu ds. programu wsparcia dla Uniwersytetu Medycznego. Nadzwyczajna sesja powinna być zwołana w ciągu 7 dni.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu