Jesteś tutaj: HomeBydgoszczO odbudowie teatru z prezydentem

O odbudowie teatru z prezydentem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 styczeń 2013 22:42

W latach 2014-2020 Bydgoszcz będzie mogła na inwestycje wydać 100 milionów złotych – przedstawił jasno sytuację bydgoskiego budżetu prezydent Rafał Bruski na spotkaniu ze stowarzyszeniem Odbudowy Teatru Miejskiego. Włodarz miasta zamierza dlatego ubiegać się o fundusze z budżetu centralnego państwa.

 

Prezydent nie wyobraża sobie możliwości, aby o przyszłości zagospodarowania Placu Teatralnego zdecydowano bez szerokiej debaty publicznej. Obecnie we współpracy z Akademią Muzyczną, Operą Nova i organizatorem festiwalu ,,Camerimage” Markiem Żydowiczem miasto poszukuje wspólnej koncepcji zagospodarowania tej działki.

 

Na pierwszym miejscu tutaj stawiam potrzeby Akademii Muzycznej – wyraził się zdecydowanie Bruski. W jego opinii ta uczelnia jest renomowana w całej Polsce i odnosi realne sukcesy, ale jej warunki lokalowe są bardzo słabe. Miasto liczy, że uda się zbudować obiekt w tym miejscu dzięki wsparciu finansowemu, które może udzielić minister kultury.

 

Kwestię, czy obiekt ten będzie pełnił funkcję teatru prezydent chce już poddać debacie publicznej. Jest jednak wola włodarza miasta, aby fronton budynku był odwzorowaniem spalonego w czasie II wojny światowej Teatru Miejskiego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu