Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Czy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 styczeń 2013 17:40

Kilku radnych z Inowrocławia wystąpiło z inicjatywą zmniejszenia uposażeń przysługujących radnym o połowę. Czy w Bydgoszczy także warto się nad tym zastanowić.

W Inowrocławiu pod projektem uchwały zmniejszającej wysokość diet podpisało się póki co czterech radnych, żeby temat trafił na sesję Rady Miejskiej potrzeba sześciu radnych, zatem nie wiadomo, czy w ogóle tamten samorząd będzie nad tym debatował.

 

Temat jest do dyskusji. Dieta to nie jest wynagrodzenie za pracę, lecz pokrycie kosztów działalności samorządowców –powiedział nam bydgoski radny PO Jakub Mikołajczak, który zaznacza, że czasie wykonywania swoich samorządowych obowiązków radni muszą brać w pracy urlop bezpłatny.

 

Co jednak z radnymi, którzy nie mają stałego zatrudnienia i utrzymują się głównie z diety pytamy Mikołajczaka – To już kwestia ich moralności. Wielu radnych traktuje prace w samorządzie jako dodatkową działalność społeczną.

 

W przypadku Bydgoszczy średnia dieta wynosi około 1900 złotych miesięcznie, w Inowrocławiu jest to o połowę mniej.

 

Zdaniem radnego PiS Tomasza Regi dyskutować należało by dużo bardziej szeroko – Zainteresować się powinniśmy nie tylko dietami samorządowców, ale także i posłów, wynagrodzeniem ministrów. W ten sposób zdaniem radnego uzyskalibyśmy realne oszczędności.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Mieszkańcy Torunia i Włocławka chą zmian. Będą konieczne przedterminowe wybory

  Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

Wiadomości z regionu