Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Czy radni powinni zmniejszyć swoje diety?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 styczeń 2013 17:40

Kilku radnych z Inowrocławia wystąpiło z inicjatywą zmniejszenia uposażeń przysługujących radnym o połowę. Czy w Bydgoszczy także warto się nad tym zastanowić.

W Inowrocławiu pod projektem uchwały zmniejszającej wysokość diet podpisało się póki co czterech radnych, żeby temat trafił na sesję Rady Miejskiej potrzeba sześciu radnych, zatem nie wiadomo, czy w ogóle tamten samorząd będzie nad tym debatował.

 

Temat jest do dyskusji. Dieta to nie jest wynagrodzenie za pracę, lecz pokrycie kosztów działalności samorządowców –powiedział nam bydgoski radny PO Jakub Mikołajczak, który zaznacza, że czasie wykonywania swoich samorządowych obowiązków radni muszą brać w pracy urlop bezpłatny.

 

Co jednak z radnymi, którzy nie mają stałego zatrudnienia i utrzymują się głównie z diety pytamy Mikołajczaka – To już kwestia ich moralności. Wielu radnych traktuje prace w samorządzie jako dodatkową działalność społeczną.

 

W przypadku Bydgoszczy średnia dieta wynosi około 1900 złotych miesięcznie, w Inowrocławiu jest to o połowę mniej.

 

Zdaniem radnego PiS Tomasza Regi dyskutować należało by dużo bardziej szeroko – Zainteresować się powinniśmy nie tylko dietami samorządowców, ale także i posłów, wynagrodzeniem ministrów. W ten sposób zdaniem radnego uzyskalibyśmy realne oszczędności.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu