Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSpołeczność gimnazjum chce patronatu TMMB

Społeczność gimnazjum chce patronatu TMMB

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 marzec 2016 19:15

Gimnazjum nr 56 przy ulicy Bohaterów Westerplatte na Kapuściskach funkcjonuje od 2011 roku. Szkoła realizuje dość bliską współpracę z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy, stąd też pojawił się pomysł, aby najstarsza bydgoska organizacja społeczna objęła patronat nad szkołą. Przełożyć by się to mogło na specjalną promocją postaw regionalistycznych wśród uczniów.

 

Korzenie TMMB sięgają 1832 roku, czyli okresu zaboru pruskiego. Od ponad 100 lat organizacja zajmuje się krzewieniem umiłowania swojego miasta, jego tradycji i kultury.

 

Od 2012 roku w szkole działa Szkolne Koło TMMB. W ostatnich miesiącach na terenie placówki tradycje TMMB są promowane w sposób szczególny. Za samą promocją poszła również inicjatywa, aby Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zostało patronem Gimnazjum nr 56.

 

Młodzieży taki patronat miałby przybliżyć autorytety, których wśród członków TMMB, którzy odeszli. Wielu wybitnych bydgoszczan, patriotów było członkami Towarzystwa. Bliższa współpraca z gronem pedagogicznym pozwoliłaby na szersze promowanie wartości regionalistycznych i patriotyzmu lokalnego wśród uczniów.

 

Od dwóch lat TMMB patronuje nabrzeżu Młynówki pomiędzy ulicą Ku Młynom i Mostami Solidarności.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu