Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBruski wzywa rektora UMK do sprostowania głoszonych nieprawd

Bruski wzywa rektora UMK do sprostowania głoszonych nieprawd

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 marzec 2016 17:02

Wczoraj na swojej stronie internetowej Uniwersytet Mikołaja Kopernika opublikował rzekome stanowisko rządy, który jest przeciwko utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Zdaniem prezydenta Rafała Bruskiego podważa to autorytet uczelni.

Oczekuję od Pana Rektora publicznego wyjaśnienia celowości wprowadzania w błąd opinii publicznej. Takim działaniem podważa Pan wiarygodność swoją jak i uniwersytetu którym Pan kieruje – czytamy w liście Rafała Bruskiego do prof. Andrzeja Tretyna.

 

Prezydent Bydgoszczy wyraził nadzieje, że rektor UMK podejmie rękawicę i weźmie udział w debacie z jego udziałem, podczas której o planach utworzenia Uniwersytetu Medycznego można by porozmawiać publicznie – Próba ,,załatwienia” sprawy w zamkniętych gabinetach, w szczególności w oparciu o nieprawdziwe informacje, nie odpowiada dzisiejszym standardom demokracji – pisze Bruski.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

 • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

  Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu