Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZalegający z czynszami będą mogli odpracować swoje długi

Zalegający z czynszami będą mogli odpracować swoje długi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 marzec 2016 17:40

Prezydent Rafał Bruski wprowadził zarządzenie, które umożliwi zalegającym z opłatą za czynsz w miejskich lokalach, odpracowanie części swojego długu poprzez wykonanie prac publicznych. Maksymalnie będzie można odpracować w ten sposób 20 tys. zł.

Osoby zadłużone będą wykonywać prace porządkowe, ogrodnicze, remontowe i pomocnicze prace administracyjne na rzecz miasta. Z tej możliwości będą mogli skorzystać jednak tylko ci, którzy nie zalegają z opłatami dłużej niż 6 miesięcy - Nowe rozwiązanie nie może być traktowane jako alternatywa dla płacenia czynszu. Chodzi o to by ułatwić spłatę zadłużenia najemcom lokali komunalnych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski.

 

Chcąc skorzystać z nowej możliwości będziemy musieli wypełnić specjalny wniosek i skierować go do Administracji Domów Miejskich. Władze AMD będą podejmować decyzję o możliwym odpracowaniu zadłużenia.

 

Stawka za godzinę pracy nie będzie niższa niż 12 zł.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

 • Radny sejmikowy rezygnuje z teki wiceministra. Media piszą o konflikcie w resorcie

  Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Paweł Zgórzyński, związany politycznie z PSL-em, w styczniu dostał nominację na wiceministra w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Teraz z tej funkcji zrezygnował – oficjalnie z powodów osobistych, ale według ogólnopolskich mediów jest drugie dno.

 • Karty w Sejmiku Województwa wydają się już rozdane

  Do wyboru nowego Zarządu Województwa i władz Sejmiku Województwa jeszcze prawie miesiąc, ale wszystko wskazuje na to, że tutaj mamy podręcznikowe status quo i na zmiany większe się nie zanosi. Nikt nawet właściwie nie rozważa, aby marszałkiem został kto inny jak Piotr Całbecki, który w Toruniu uzyskał fenomenalny wynik. Jak spojrzymy na poprzednie kadencję to jego pozycja była równie silna, ale wtedy przynajmniej w publicystyce robiono bydgoszczanom nadzieje o marszałku z Bydgoszczy. Teraz na to się nie zanosi.

Wiadomości z regionu