Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzech kandydatów na stanowisko rektora UTP

Trzech kandydatów na stanowisko rektora UTP

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 31 marzec 2016 11:57

W piątek społeczność Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wybierze rektora na kadencję 2016-2020. Do Uczelnianej Komisji Wyborczej zgłosiło się trzech kandydatów – prof. Marek Bieliński, prof. Adam Podhorecki i prof. Tomasz Topoliński.

Wczoraj (środa) swojego rektora wybrał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Z dwójki kandydatów zdecydowane poparcie elektorów uzyskał prof. Jacek Woźniak. Jutro dowiemy się kto pokierują drugi bydgoskim uniwersytetem.

 

Profesor Marek Bieliński pełni funkcję prorektora ds. Współpracy z Gospodarką i Zagranicą. Chce zmiany modelu funkcjonowania uczelni, aby była bliżej gospodarki. W latach 2005-2015 przewodniczył Kujawsko-Pomorskiej Radzie Innowacji przy Marszałku Województwa.

 

Profesor Adam Podhorecki jest obecnie Dziekanem Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Zamierza kłaść duży nacisk na rozwój, wraz z Collegium Medicum oraz Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi chciałby powołać w Minikowie pod Bydgoszczą Kujawsko-Pomorskie Centrum Innowacji i Rozwoju Rolnictwa oraz Przemysłu Spożywczego.

 

Prof. Tomasz Topoliński kieruje Zakładem Inżynierii Biomedycznej. Chwali się głównie dokonaniami organizacyjnymi i pozyskanymi dla uczelni grantami na łączną kwotę ponad 6,2 mln zł.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu