Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNapisz do marszałka czego oczekujesz

Napisz do marszałka czego oczekujesz

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2013 19:53

Do 15 stycznia mieszkańcu kujawsko-pomorskiego mogą kierować swoje uwagi do strategii rozwoju województwa do roku 2020. Zapraszamy bydgoszczan do aktywnego udziały, w szczególności, że przeprowadzane są one przez internet.

 

Swoje uwagi możemy kierować pod adres mailowy – strategia@kujawsko-pomorskie.pl

 

Wśród inwestycji, o które warto się upomnieć jest na pewno budowa drogi ekspresowej S5 na kujawsko-pomorskim odcinku wraz z obwodnicą Bydgoszczy; budowa drogi ekspresowej S10 do Torunia; rozbudowa drogi krajowej nr 25 do Inowrocławia, wraz z budową obwodnic Nowej Wsi Wielkiej i Złotnik Kujawskich; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 223 na odcinku Białych Błot (przedłużenie Szubińskiej); rewitalizacja linii kolejowej nr 356; rozbudowa dworców przy linii kolejowej nr 131; budowa stacji kolejowej Bydgoszcz – Błonie; rozbudowa bydgoskiego węzła zachodniego, budowa obwodnicy kapuścisk.

 

Uwagę powinniśmy zwrócić także na kwestie dotyczące rozwoju bydgoskiej nauki, kultury oraz walki z bezrobociem. Dużą uwagą cieszy się w Bydgoszczy temat przyszłości Placu Teatralnego, prowadzone w tym miejscu inwestycje także mogą być wsparte w ramach strategii rozwoju województwa.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu