Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Walczmy wspólnie o akademie medyczną”

,,Walczmy wspólnie o akademie medyczną”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 10 styczeń 2013 22:36

W czwartek w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbyło się spotkanie noworoczne Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, najstarszej organizacji społecznej w mieście nad Brdą i jednej z najbardziej zasłużonych.

Rozpoczęło się od koncertu najpiękniejszych kolęd w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej. Później był czas na podziękowania za rok 2013, refleksje na przyszłość oraz na tradycyjne podzielenie się opłatkiem.

 

W swoim wystąpieniu wicemarszałek Edward Harwich przyznał, że marzy mu się Bydgoszcz dobrze rządzona, aby doceniono jej dwie główne atuty muzykę i medycynę.

 

W odpowiedzi na te słowa posłanka Anna Bańkowska wezwała do wspólnej walki, także wicemarszałka, o to aby Bydgoszcz była tym medycznym miastem i Akademia Medyczna była naszą uczelnią, a nie wydziałem zamiejscowym.

 

Wicemarszałek Hartwich mówił w swoim przemówieniu także o potrzebie odbudowy tożsamości Bydgoszczy: fontanny Potop, Zachodniej Pierzei Starego Rynku i Teatru Miejskiego.

 

Podczas spotkania noworocznego wręczono także medale ..Leona Wyczółkowskiego” osobom które zasłużyły się w 2012 roku w promocję roku jego imienia w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu