Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTMMB nie przyciągnęło posłów

TMMB nie przyciągnęło posłów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 styczeń 2013 19:43

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy to najstarsza organizacja społeczna w Bydgoszczy. Historia tej organizacja sięga czasów zaboru Pruskiego. Prestiż TMMB tworzą także jego członkowie, którzy reprezentują liczne bydgoskie środowiska. Nic więc dziwnego, że na spotkanie opłatkowe przybyli w czwartek przedstawiciele najważniejszych instytucji w regionie.

Tradycją jest, że spotkania opłatkowe TMMB organizuje w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza (została ona przerwana na dwa lata w czasie rządów Konstantego Dombrowicza, który nie wyraził zgody na użyczenie ratusza).

 

W ostatnich latach brakowało na spotkaniach opłatkowych także parlamentarzystów, było to spowodowane odbywającym się równolegle posiedzeniem Sejmu. Wczoraj na szczęście parlament nie obradował. Mimo to na spotkanie przybyła tylko posłanka SLD Anna Bańkowska, która wyrażała nadzieje, że uda się wspólnie sprawić, aby Akademia Medyczna stała się niezależnym od toruńskiego UMK podmiotem.

Pozostałych parlamentarzystów jednak zabrakło. W tym czasie poseł PiS Kosma Złotowski uczestniczył w wiecu zorganizowanym przez środowisko Gazety Polskiej pod ratuszem.

 

Niestety swoją obecnością nie zaszczyciło Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy także zbyt wielu radnych. Przybyli tylko: Grażyna Kufel, Elżbieta Rusielewicz, Bogna Wojciechowska-Blachowska, Bernadeta Różańska Majchrzak, Janusz Czwojda, Lech Zagłoba Zygler oraz przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiakiewicz.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu