Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsza ankieta dotycząca Placu Teatralnego

Pierwsza ankieta dotycząca Placu Teatralnego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 styczeń 2013 17:43

Ponad połowa uczestników naszej ankiety dotyczącej przyszłości Placu Teatralnego wyraziła się, że jest zwolennikami odbudowy budynku, który będzie przypomniał Teatr Miejski z lat 1886 -1945.

Ankieta nie spotkała się jednak ze zbyt dużym zainteresowaniem naszych czytelników, wzięło w niej udział tylko 42 osób, co świadczy, że dla wielu bydgoszczan nie jest to na dzisiaj temat zbyt ważny. W dyskusji także pojawiło się kilka komentarzy wskazujących, że są w Bydgoszczy dużo pilniejsze potrzeby.

 

29 internautów opowiedziało się za odbudową historycznego budynku;

5 chciało by, aby miasto postawiło w tym miejscu na nowoczesną zabudowę;

2 uważa, że na Placu Teatralnym nie należy podejmować żadnych działań;

7 jest zdania, że powinniśmy poszukać zupełnie nowego pomysłu.

 

Debatę nad przyszłością tej części miasta zapowiedział prezydent Rafał Bruski. Chcemy tutaj zaznaczyć, że w naszej ankiecie pytaliśmy tylko o wygląd ewentualnego nowego budynku, a nie jego przeznaczenie.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu