Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWOŚP w Bydgoszczy – zapowiedź

WOŚP w Bydgoszczy – zapowiedź

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 12 styczeń 2013 20:29

Niedziela 13 grudnia to 21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Bydgoszczy. Tradycyjnie w Bydgoszczy będzie się działo wiele.

Bydgoski finał na Starym Rynku rozpocznie się o godzinie 12:30 od występu zespołu StudioGim9, następnie zagra między innymi Banau, SielSKA, Wirus, Róże Europy. O godzinie 20 czeka nas tradycyjne Światełko do nieba, a potem występ zespołu RaggaBangg. Występy będą przerywane licznymi licytacjami, w których kupić będzie można garnitur olimpijski Łukasza Semiona z RTW Lotto Bydgostii Bydgoszcz oraz jednodniowy pobyt w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

 

Od godziny 10 do 18 z orkiestrą specjalnymi atrakcjami będzie grał basen ,,Bryza”. Od godziny 16 na hali Chemika będą rywalizować w dwumeczu koszykarki Artego i siatkarze Chemika Delecty. O tej samej godzinie na atrakcje przed galerią Drukarnia zaprasza Sojusz Lewicy Demokratycznej.

 

Rywalizować będą ze sobą także strażnicy miejscy z żużlowcami Polonii, w turnieju ping ponga. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 11-13 na hali w Fordonie przy ulicy Piwnika Ponurego.

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Kiedy odbędą się wybory samorządowe?

  Planowo wybory samorządowe mają się odbyć jesienią przyszłego roku – pierwszy raz mamy do czynienia z kadencją trwającą 5 lat (przed 2018 roku parlament wydłużył kadencję samorządów na stałe). W piątek Sejm przyjął jednak ustawę, która ma te wybory przesunąć o kolejne pół roku, ustawa trafi teraz do Senatu, który zapewne będzie chciał spowolnić jej bieg, a kluczowa może okazać się decyzja prezydenta Andrzeja Dudy na końcu procesu legislacyjnego. Pałac Prezydencki póki co unikał jednoznacznych stanowisk w tej sprawie.

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu