Jesteś tutaj: Home

Samorządy wspólnie apelują do premier o budowę całej drogi ekspresowej S-10

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 27 kwiecień 2017 14:58

Włodarze ponad trzydziestu samorządów – w tym prezydent Bydgoszczy – apelują do premier Beaty Szydło wspólnie o budowę drogi ekspresowej S-10 na całym planowanym przebiegu od Szczecina do Płońska. Samorządowcy wyrażają przy tym niepokój podzieleniem realizacji inwestycji na kilka etapów, co nie daje gwarancji na realizację całości inwestycji w podobnym czasie.

Wobec tego zwracamy się do Pani Premier z prośbą o podjęcie niezbędnych decyzji, prowadzących do zintensyfikowania prac nad tą inwestycją, tak aby mogła być ona realizowana w całości w możliwie niedalekiej przyszłości. My – Włodarze samorządów, w interesie których jest realizacja tej drogi, zdajemy sobie sprawę, że stopień zaawansowania prac na różnych odcinkach jest obecnie bardzo zróżnicowany. Od odcinków, dla których są realizowane jedynie studia korytarzowe, po odcinki w budowie. Dla mieszkańców, ukończenie w możliwie szybkim terminie każdego z etapów tej inwestycji to niewątpliwa poprawa komfortu życia – czytamy w liście, którego sygnatariusze reprezentują ponad trzydzieści samorządów.

 

Z inicjatywą skierowania wspólnego wystąpienia do premier rządu wyszedł Prezes Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Rafał Bruski. Oprócz samorządów tworzących Bydgoski Obszar Funkcjonalny, poparły go również takie miasta jak: Piła, Wałcz, Płock czy Płońsk.

 

Warte obejrzenia

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021