Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 czerwiec 2022

W rok 2022 Bydgoszcz weszła z populacją liczoną przez Główny Urząd Statystyczny poniżej 340 tys. (dokładnie 339.053), do bicia na alarm nawołuje jednak coraz wyższy ujemny bilans naturalny – spada liczba narodzin, rośnie natomiast zgonów. Wpływ na takie fatalne dane może mieć pandemia, która przyczyniła się do większej śmiertelności, ale i tak tendencja wieloletnia jest dość negatywna.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 15:30

Motocyklista zginął w wypadku na Szosie Bydgoskiej

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczyny niedzielnego wypadku do którego doszło na Szosie Bydgoskiej w Inowrocławiu. Około godziny 15:30 samochód marki Volkswagen zderzył się z motocyklem Kawasaki. Kierujący motocyklem 24-latek został zabrany do szpitala.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 14:25

Historyczna Seniorada w Bydgoszczy

XII Przemarszem Kapeluszowym rozpoczęły się w Bydgoszczy I Seniorada, która potrwa do soboty. To szereg imprez dedykowanych rozrywce najstarszych mieszkańców Bydgoszczy. Z uwagi na fakt, że Seniorada organizowana jest pierwszy raz nad Brdą, jest to swego rodzaju wydarzenie historycznej, pokazujące jednocześnie, iż seniorzy są coraz liczniejsza grupą mieszkańców, pokazując nam, że jako społeczeństwo wszyscy się starzejemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku maja Województwo Kujawsko-Pomorskie ogłosiło wieloletni przetarg na świadczenie usług przewozowych od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku. Przetarg był wyczekiwany, bo jego rozstrzygnięcie i podpisanie umów pozwolić może ustabilizować sytuację na regionalnej kolei, na czym zyskaliby pasażerowie z uwagi na stabilność połączeń oraz przewoźnicy, którzy mogliby swoje zaangażowanie rozplanować na wiele lat. Do dzisiaj nie znamy jednak jeszcze ofert.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec czerwca w Katowicach odbędzie się Światowe Forum Miejskim, jutro natomiast w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbędzie się debata towarzysząca temu Forum: ,,Rekomendacje ekspertów dla współczesnych miast”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ще 6 років тому одна із центральних вулиць Кременчука, носила ім’я Володимира Леніна, тому що на протязі багатьох років більшість жителів міста не знали про його злочинні дії спрямовані проти українців. Тепер виникла ідея, наприклад, переіменувати вулицю Пушкіна. Як пояснює один із ініціаторів цієї ідеї Артем Ряс: постать цього письменника символізує російський імперіалізм та підпорядкування України Росії. Ріаса виступає за те, щоб у рамках "дерусифікації" віддати шану містам-партнерам Кременчука, наприклад, Бидгощу.

Na dniach powinny rozpocząć się pracę rewitalizacyjne na 300 metrowym fragmencie północnego nabrzeża Brdy pomiędzy mostem Bernardyńskim i ulicą Uroczą – będzie to kontynuacja ciągu nabrzeża zaczynającego się na Starym Porcie. Kilka dni temu ratusz ogłosił kolejny przetarg, tym razem na ponad 1,6 km odcinek od ulicy Krakowskiej do mostu Kazimierza Wielkiego, czyli po realizacji obu zadań nową jakość zyska cały odcinek od Mostu Staromiejskiego przez Stary Port do Mostu Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie: