Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 luty 2024

Sposób przyznawania dotacji przez Narodowy Instytut Wolności w ostatnich latach budził kontrowersje. Jak spojrzymy na głównych bydgoskich beneficjentów były to organizacje o związkach z politykami konkretnego nurtu. Dotacje na 2024 rok NIW chciał rozdzielić szybciej – niektórzy twierdzili, że to z powodu przegranych przez PiS wyborów – póki co jednak żadne pieniądze nie zostały przyznane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Gdy Naturę maluje światło księżyca odbijające się na tafli jeziora, a poranne mgły tańczą nad wodą, wiesz, że jesteś w miejscu wyjątkowym. Województwo kujawsko-pomorskie, ze swoimi malowniczymi zakątkami nad wodą, zaprasza do świata, gdzie czas płynie inaczej. Domki nad jeziorem, ukryte w zacisznych zakątkach Natury, oferują nie tylko schronienie przed codziennością, ale są bramą do przygód, które zbliżają nas do siebie i otaczającego świata.

Opublikowano w Polecane

W poniedziałek około godziny 7 rano Wisła w Fordonie przekroczyła 530 centymetrów, czyli stan uznawany za ostrzegawczy. Prezydent Bydgoszczy zgodnie z procedurą ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego. Wszystko wskazuje jednak, że kulminacja jest już za nami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wokół Polskiego Radia PiK mamy formalnie od dłuższego czasu sytuację patową – Rada Mediów Narodowych kwestionuje postawienie rozgłośni w stan likwidacji, a sąd nie uznał jednego z likwidatorów. W ubiegły czwartek nadzwyczajne walne spółki – czyli w praktyce Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - na likwidatora ustanowiło Cezarego Wojtczaka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeszcze miesiąc został na zarejestrowanie kandydatów na urząd prezydenta Inowrocławia – jest to sporo czasu, w którym wydarzyć może się wiele. Wczoraj (12 lutego) minął jednak termin rejestracji komitetów wyborczych – żeby móc zarejestrować kandydata na prezydenta, trzeba mieć zarejestrowany komitet, zatem to pozwala nam przedstawić wstępne szacunki.

Opublikowano w Inowrocław

Wicewójt Osielska Krzysztof Lewandowski do końca 2023 roku korzystał z mieszkania komunalnego, które przyznał mu jednoosobowo wójt Wojciech Sypniewski – za 74 metry kwadratowe płacił około 600 zł miesięcznie. Skargę na ten fakt złożył mieszkanie, sprawę badali w ostatnim czasie radni w ramach komisji skargi, wniosków i petycji.

Opublikowano w Bydgoszcz