Jesteś tutaj: HomeArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 luty 2024

Podczas sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego w dniu 26 stycznia radny Marek Knop krytykował bierność zarówno przewodniczącego Rady oraz starosty wobec członka zarządu, a jednocześnie radnego Jacka Zalesiaka. Knop powoływał się na opinie prawne m.in. Fundacji Batorego, natomiast zdaniem radnego Zalesiaka są to rewelacje wyssane z palca.

Opublikowano w Inowrocław

Politycznie w temacie Zachemu nie dzieje się ostatnio zbyt wiele, właściwie poza powołaniem przez wojewodę zespołu. W praktyce działania wobec obszaru na który bezpośrednio oddziałuje składowisko Zielona podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa, który szuka wykonawcy dla opracowania projektu remediacji tego terenu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zbliżamy się powoli do roku od momentu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z budową czwartego okręgu Opery Nova wraz z parkingiem podziemnym. Prace budowlane realizowane są dość sprawnie, z niewielkim opóźnieniem, które spowodowane było warunkami pogodowymi. Jak pokazywaliśmy w poprzednich miesiącach – praca na budowie realizowana była nawet zimą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolej do Szubina, Kcyni, Sępólna Krajeńskiego, Kamienia Krajeńskiego czy Kruszwicy i Żnina mogłaby wrócić w grudniu 2027 roku - pierwszy raz w debacie publicznej pojawia się jakikolwiek termin, co jest już pewnym kamieniem milowym. Wszystko warunkowane jest jednak od modernizacji infrastruktury, a to na dzisiaj jest czynnikiem blokującym.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 06 luty 2024 10:05

W TVP Bydgoszcz spore porządki

Od 1 lutego nowym szefem TVP Bydgoszcz jest Tomasz Pietraszak, kierował on już tą stacją do 2016 roku, później był naczelnym Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej, do czasu zakupu ich przez PKN Orlen. Porządki w telewizji zaczęły się dość szybko – zakończono współpracę z dziewiecioma osobami, a publicystykę ograniczono do ,,Rozmowy Dnia”.

Opublikowano w Bydgoszcz