Jesteś tutaj: HomeEurowyboryTusk: Łączy nas wyższe dobro

Tusk: Łączy nas wyższe dobro

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego sobota, 18 maj 2019 18:44
Tusk: Łączy nas wyższe dobro Fot: Facebook / Platforma Obywatelska RP

Bezpieczna Polska, w silnej i zjednoczonej Europie, to jest dzisiaj największe dobro polityczne Polaków – mówił podczas marszu Polska w Europie, który odbył się w Warszawie, szef Rady Europy Donald Tusk. Było to wydarzenie wyborcze Koalicji Europejskiej.

 

- Do niepodległej Polski i do zjednoczonej Europy zmierzaliśmy różnymi drogami, ale w tej różnorodności odnaleźliśmy siłę, żeby się zjednoczyć – bronił formuły Koalicji Europejskiej, Donald Tusk - 30 lat temu doczekaliśmy się wreszcie wolnej Europy. Wiecie dlaczego? Bo różni ludzie, o różnych poglądach potrafili się umówić na to wielkie dzieło demokratyzacji Polski.

 

Zdaniem Tuska największe zwycięstwa Polacy odnosili, gdy się jednoczyli - Polska osiągała wielkie zwycięstwa, Polacy zadziwiali świat kiedy potrafili się jednoczyć wokół wyższego dobra. To nie jest głosowanie na mniejsze zło, to jest głosowanie na większe dobro.

 

Szef Rady Europy zaatakował również lidera PiS-u Jarosława Kaczyńskiego, którego przyrównał do ajatollahów, wskazując iż ,,prawo szariatu” obowiązuje w państwach wyznaniowych, a do takiego jak można odebrać sugestię Tuska, dążyć ma PiS - W Europie widzę wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają, jeden nazywa się prezes, a drugi ajatollah, ale różnica jest relatywnie nieduża.

 

W poniedziałek odbędzie się konwencja Koalicji Europejskiej w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica