Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 31 październik 2020
niedziela, 01 listopad 2020 00:49

Dla zmarłych najważniejsza jest modlitwa

Wszystkich Świętych z 2020 roku zapamiętamy pewnie na bardzo długo, bowiem pierwszy raz się zdarza, że tego dnia nie gromadzimy się na cmentarzach, aby uczcić zmarłych. Cmentarze są dzisiaj decyzją rządu zamknięte, wcześniej hierarchowie kościelni podejmowali decyzje o rezygnacji z nabożeństw na cmentarzach. Msze w ramach Wszystkich Świętych odbywają się dzisiaj w świątyniach.

Opublikowano w Regionalne

O możliwości zamknięcia cmentarzy na 1 listopada spekulowano od tygodnia, ale politycy obozu rządzącego pytani o tę kwestię przez dziennikarzy, właściwie jednoznacznie zaprzeczali, że taka możliwość jest nawet brana pod uwagę. Wszyscy nieźle się zaskoczyli, gdy po godzinie 15 premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty nekropolie będą zamknięte. Jednym z efektów tego było ruszenie dużej liczby Polaków na cmentarze, aby jeszcze w piątek zdążyć nawiedzić groby.

Opublikowano w Magazyn

Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

Opublikowano w Sport

- Dynamika zakażeń w naszym regionie jest najwyższa w kraju – powiedział w piątek wieczorem wojewoda Mikołaj Bogdanowicz - Dlatego bardzo proszę państwa o zachowanie dystansu społecznego, o stosowanie obostrzeń, jeżeli nie musimy, to nie wychodźmy z domu – apeluje wojewoda. Z kolei premier Mateusz Morawiecki informując o wprowadzeniu obostrzeń wobec cmentarzy, apelował aby osoby powyżej 70 roku życia starały się nie wychodzić, bowiem stanowią największą grupę ryzyka zgonem z powodu COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

W dość jednoznacznym stanowisku kolegium rektorskie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, solidaryzuje się z odbywającymi się w Polsce protestami. Co więcej władze uczelni deklarują wsparcie prawne, jeżeli studentów spotkają z tego tytułu przykrości. Sprawa jest kontrowersyjna, bowiem od ubiegłej soboty z powodu epidemii gromadzić może się zgodnie z prawem tylko 5 osób, zatem uczelnia wręcz daje do zrozumienia wsparcie w przypadku naruszenia prawa.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj odbywały się główne manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego, gdzie zebrało się ponad 100 tys. osób. Z tego też powodu zrezygnowano z manifestacji w Bydgoszczy. W naszym regionie protesty się odbywały jednak w mniejszych miastach – największe w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Jutro zgodnie z uchwałą Rady Miasta Bydgoszczy będziemy mogli podróżować komunikacją miejską bezpłatnie. Od kilku lat bydgoscy radni decydują się na zwolnienie z opłat podróży w dniu 1 listopada, w poprzednich latach przynosiło to wymierne korzyści w postaci zmniejszeni natężenia ruchu. Piątkową decyzją rządu cmentarze są jednak zamknięte do poniedziałku włącznie, czego bydgoska Rada Miasta nie mogła przewidzieć. Nie mniej jednak bezpłatna komunikacja jutro będzie obowiązywać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31