Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 listopad 2020

Gdy w poniedziałek przedstawialiśmy średnią liczbę zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców Bydgoszcz znajdowała się powyżej średniej dla kraju. Z wyliczeń wykonanych już w piątek wynika, że Bydgoszcz jest już poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczepionki zwykle wymagają lat badań i testów, zanim mogą zacząć być stosowane. W przypadku koronawirusa naukowcy ścigają się, aby do przyszłego roku wyprodukować bezpieczną i skuteczną szczepionkę. Obecnie testowane są 52 w badaniach klinicznych na ludziach, ok. 10 znajduje się w ostatniej fazie badań. Niedawno okazało się, że szczepionka firmy Pfizer ma nawet 90-proc. skuteczność i już na wiosnę może być podawana Europejczykom. Nowa szczepionka nie oznacza jednak końca walki z koronawirusem. Według WHO do pełnego wyeliminowania go ze społeczeństwa potrzebnych może być kilka różnych szczepionek.

Opublikowano w Magazyn

Chcemy rozpocząć szczepienia od grup wysokiego ryzyka - seniorów, personelu medycznego i służb mundurowych - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek po spotkaniu z przedstawicielami firmy Pfizer, które poświęcone było współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19.

Opublikowano w Magazyn

W piątek 13 listopada zawarta została umowa na oświetlenia miejskich ulic przez firmę Enea, w części latarni należących do tej firmy. Umowa obowiązuje od października do końca przyszłego roku. Spór operatora z Miastem za okres od stycznia do końca września bieżącego roku rozstrzygnie natomiast sąd.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 13 listopada stwierdzono 45 zgonów na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, jest to nowy rekord, znacznie bardziej śrubujący poprzedni. Jest to spora liczba jak zauważymy, że w okresie marzec – maj razem wziętych zgonów stwierdzono 46. W ostatnim tygodniu stwierdzono 129 zgonów z powodu COVID-19 – od początku pandemii 341.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 13 listopad 2020 07:06

Powstają Bydgoskie Standardy dbania o Zieleń

Przy okazji realizowania inwestycji często poszkodowana jest przyroda, dochodzi bowiem do niszczenia roślinności, która wcale nie musiałaby ucierpień. Uwagę na brak poszanowania dla roślin podnoszą od czasu do czasu w mediach społecznościowych społecznicy. Strona społeczna od roku dopomina się o powstanie specjalnych standardów. Ten postulat ratusz postanowił wysłuchać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Lipiec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31