Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 listopad 2020

Wysoka liczba zgonów to wynik wcześniejszych rekordów zakażeń; podejrzewam, że jeszcze będzie ich więcej - ocenił wirusolog prof. Włodzimierz Gut, komentując dla PAP sobotnie dane resortu zdrowia dotyczące zakażeń koronawirusem.

Opublikowano w Magazyn

Czy powstanie linia kolejowa łącząca Bydgoszcz z Koronowem i Sępólnem Krajeńskim? Bliżej odpowiedzi na to pytanie powinniśmy być 27 listopada, gdy PKP PLK planuje ogłosić listę projektów, które przejdą do drugiego etapu rządowego programu Kolej Plus. Do 2028 roku rząd planuje na niego wydać 5,6 mld zł.

Opublikowano w Regionalne

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych to okazja, aby mówić o potrzebie bezpiecznej jazdy. Niekiedy czyny będące przyczyną śmiertelnych lub ciężko okaleczających wypadków, kwalifikowane są jako przestępstwo, zaś ich sprawcy oprócz moralnego ciężaru odbywają karę pozbawienia wolności. Służba Więzienna w okręgu bydgoskim prowadzi wśród osadzonych kampanie profilaktyczne i działania resocjalizacyjne pod tym względem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj – 14 listopada – mamy kolejny dzień w tym tygodniu, w którym liczba nowych zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim jest niższa od liczby stwierdzonych ozdrowieńców. Daje to nadzieję, że przyszły tydzień przyniesie widoczny spadek aktywnych przypadków – stanie się tak przy spełnieniu jednego warunku – liczba nowych zakażeń musi się utrzymać w okolicach tysiąca dziennie, a w lepszym wariancie nawet zacząć spadać. Jest też zła wiadomość – za nami najbardziej tragiczny tydzień pod względem liczby zgonów.

Opublikowano w Magazyn

Z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19 większe rygory bezpieczeństwa sanitarnego musiało wdrożyć także sądownictwo – w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy w listopadzie sprawy karne odbywają się właściwie tylko rozprawy mające charakter pilny, również wiele spraw spadło z wokandy w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. W sprawach cywilnych możliwe jest prowadzenie rozpraw on-line, ale to też nie zawsze funkcjonuje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30