Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 listopad 2020
środa, 18 listopad 2020 00:23

Jest determinacja dla rozbudowy trasy W-Z

Rozbudowa ulic Kamiennej, Artyleryjskiej i Pileckiego, wraz budową bezkolizyjnych skrzyżowań na głównych skrzyżowaniach Bydgoszczy – z ulicami: Gdańską, Sułkowskiego i Wyszyńskiego, a także kompleksową przebudową Węzła Wschodniego oraz dochodzącą do tego infrastrukturą mostową, to była jedna z głównych obietnic wyborczych prezydenta Rafała Bruskiego z 2018 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wprowadzone obostrzenia wpłynęły na ograniczenie mobilności społeczeństwa - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że ostatnie protesty i zgromadzenia nie przełożyły się na wzrost liczby zakażeń.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 17 listopad 2020 18:54

Na Białorusi protestują już ponad 100 dni

Wciąż na Białorusi widoczne jest niezadowolenie sierpniowymi wyborami prezydenckimi, które zdaniem opozycji zostały sfałszowane. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost brutalności służb porządkowych lojalnych reżimowi Łukaszenki. W ostatni weekend protesty zgromadziły w Mińsku ponad 20 tys. osób. Początkowo latem protestowały setki tysięcy, później utrzymywała się stabilna liczba 100 tys. manifestujących.

Opublikowano w Magazyn

PKP PLK zakończyły remont wiaduktu na linii kolejowej n4 741, która odgrywa role towarowej obwodnicy Inowrocławia. Remont wiaduktu pozwala na korzystanie z niego cięższych składów, które mogą go pokonywać z większą prędkością niż przebudową (100 km/h dla pociągów towarowych i 160 km/h dla pasażerskich). Koszt zrealizowanej inwestycji to 2,5 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław

Miasto Inowrocław rozpoczyna nowy projekt, w którym przedstawia miejskie ciekawostki. W krótkich filmach, ukazane zostaną kadry, przedstawiające miejsca warte zobaczenia - zarówno te najpopularniejsze, jak i już nieco zapomniane lub nawet jeszcze niektórym nieznane…

Opublikowano w Inowrocław

Od dłuższego czasu w Polsce planujemy wiele inwestycji w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 – chociażby budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, czy rządowy program budowy 100 obwodnic, a także w ramach nowego instrumentu jakim jest Fundusz Odbudowy UE. W poniedziałek pojawiły się informację, że wciąż nie ma jednak w tej sprawie consensusu wśród przywódców państw UE, co jeżeli będzie się dalej przedłużać skomplikuje procesy inwestycyjne. Wyjaśniamy o co w tym wszystkim chodzi.

Opublikowano w Regionalne

Od 6 grudnia w życie wejdzie nowa siatka połączeń bydgoskiej komunikacji miejskiej – zapowiedział dzisiaj przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W nowej siatce znalazła się ulica Kujawska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od sierpnia trwają prace związane z budową infrastruktury rowerowej wzdłuż ulicy Focha począwszy od Ronda Grunwaldzkiego. Dzisiaj prace wchodzą w decydujący moment – rozpoczyna się rozbiórka chodników i jezdni po stronie południowej, stąd też na Focha spodziewajmy się zwężeń ruchu i dodatkowych ograniczeń prędkości.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 17 listopad 2020 10:57

Aż 45% Polaków w pandemii kupuje na zapas

Polska jest krajem z najwyższym na świecie poziomem niepokoju wywołanego pandemią; tylko 39 proc. polskich konsumentów czuje się bezpiecznie w sklepie, a 45 proc. kupuje na zapas - informuje Deloitte, wskazując na najnowszą edycję raportu Global State of the Consumer Tracker.

Opublikowano w Magazyn

Pierwszy raz koncepcja opracowania dokumentacji dla późniejszej realizacji obwodnicy Białych Błot pojawił się pod koniec 2017 roku, inwestycja miała odciążyć ruch w Białych Błotach oraz usprawnić skomunikowanie centrum Bydgoszczy z węzłem drogi ekspresowje S-5. Do dzisiaj jednak w tej sprawie zbyt wiele się nie wydarzyło, a kończy się przecież rok 2020.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30