Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 19 listopad 2020

Ponad 45 tys. megawatogodzin planuje zużyć 2021 roku Bydgoska Grupa Zakupowa, której liderem jest Miasto Bydgoszcz. Prąd będzie trafiał do instytucji miejskich, do oświetlania ulic czy zasilał tramwaje, ale również do sąsiednich gmin i bydgoskich uniwersytetów, które przystąpiły do Bydgoskiej Grupy Zakupowej. Główną korzyścią tej współpracy ma być oszczędność.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka dni minie dokładnie miesiąc od orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, które do dzisiaj nie zostało opublikowane, czy w praktyce nie obowiązuje. Następstwem tego była fala protestów, które zaczęły wygasać po tym, gdy prezydent Andrzej Duda zapowiedział wniesienie projektu ustawy, który miałby w praktyce złagodzić orzeczenie TK. Problem jednak w tym, że z punktu ochrony życia są to kwestie drugorzędne, powiedzieć można nawet – temat zastępczy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 19 listopad 2020 15:52

Kolejny dość tragiczny dzień w epidemii

W czwartek 19 listopada stwierdzono w Polsce 637 zgony z powodu COVID-19, co jest najwyższym wynikiem od początku epidemii; w województwie kujawskim były to 34 zgony, co jest drugim najwyższym wynikiem, po 45 zgonach 13 listopada. Jak podkreślają jednak specjaliści, jest to efekt dużej liczby zachorowań przed 2-3 tygodniami.

Opublikowano w Regionalne

Noszenie maseczek to nie panaceum, ale gdyby nosiło je 95 proc. ludzi, lockdowny nie byłyby konieczne - powiedział regionalny dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Europie dr Henri Kluge. Jak dodał, lockdown powinien być dla rządów "ostatnią deską ratunku".

Opublikowano w Magazyn

Radny koalicji Grzegorz Kaczmarek wystąpił na początku listopada z interpelacją do prezydenta Inowrocławia o budowę spalarni odpadów komunalnych, co w jego opinii pozwoli ograniczyć liczbę składowisk. Odpowiedź zastępcy prezydenta jest w tym zakresie jednak jednoznaczna.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

Opublikowano w Sport

Lotnisko warte mniej niż Bayer Full – tak ironicznie na Facebook-u pomoc jaką otrzyma Port Lotniczy Bydgoszcz, skomentował poseł Paweł Olszewski. Na 11 polskich lotnisk kwota zadeklarowana przez rząd to ponad 142 mln zł, gdy do Bydgoszczy trafić ma zaledwie 200 tys. zł. Według algorytmu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa muzycy z Bayer Full mieli otrzymać zaś 600 tys. zł – na razie ta pomoc dla artystów została wstrzymana z powodu oburzenia opinii publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rok 2020 jest szczególny z uwagi na dotykającą naszego życia codziennego epidemię COVID-19. Szczególnie wiosną zauważalne było jednak wywołane przez nią pozytywne zjawisko, gdy wiele osób poświęciło swój czas, aby pomóc czy to służbie zdrowia poprzez szycie maseczek czy seniorom najbardziej narażonym na ciężki przebieg COVID-19, poprzez robienie za nich zakupów. Ta pomoc jesienią nadal jest niesiona, choć już nie tak spektakularnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy poleca  kolejną, bardzo wartościową pozycję  wydawniczą. Jest to tom I „Monografii mostów  województwa kujawsko-pomorskiego” pod nazwą  „Mosty z biegiem rzek”. Wydawcą jest Oddział Pomorsko-Kujawski Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Pozycja zawiera bogato ilustrowane opisy istniejących i historycznych przepraw mostowych przez Wisłę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30