Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 listopad 2020

W poniedziałek rozpoczął się w Bydgoszczy kolejny tydzień protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego aborcji eugenicznej. W godzinach popołudniowego szczytu protestujący przeszli sprzed biura PiS przy ulicy Gdańskiej, ulicą Focha w kierunku Ronda Grunwaldzkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 17:10

Inowrocław anuluje opłaty dla sprzedających znicze

Od soboty do poniedziałku obowiązuje zakaz wstępu na cmentarze, który w piątek po południu ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Decyzja ta była dość zaskakująca dla sprzedawców chryzantem i zniczy, którzy nagle się dowiedzieli, że ich biznesy mogą zostać zachwiane.

Opublikowano w Inowrocław

Od połowy października cała Polska objęta została obostrzeniami w ramach czerwonej strefy zagrożenia epidemicznego. Notowany wciąż wzrost dziennych zakażeń sprawia, że musimy się z taką sytuacją liczyć na dużo dłużej – można już ostrożnie mówić o tym, że nie powinniśmy liczyć na zniesienie czerwonych stref w skali naszego województwa w tym roku.

Opublikowano w Regionalne

Ratusz podejrzewa, że firma Komunalnik może ewidencjonować odpady z innych gmin jako wyprodukowane przez bydgoszczan, przez co mogło dochodzić do zawyżania zapłaty jaką ponosi Bydgoszcz. Zastępca prezydenta Michał Sztybel o tym podejrzeniu zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nagła decyzja o zamknięciu cmentarzy od soboty do poniedziałku zdenerwowała wielu Polaków, ale przede wszystkim tych, co z handlu w okresie Wszystkich Świętych żyją. W całej Polsce w weekend przed siedzibami Prawa i Sprawiedliwości przedstawiciele opozycji składali je, w ramach solidarności ze sprzedawcami zniczy i kwiatów. W niedzielę krótki happening odbył się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 listopad 2020 12:05

Kolejni Niezłomni z symbolicznymi krzyżami

Na bydgoskich cmentarzach spoczywają żołnierze podziemia antykomunistycznego, którzy mogą mówić o tym szczęściu, że ich szczątki zostały zidentyfikowane, bowiem do dzisiaj nie wiemy gdzie spoczywa wielu, w tym chociażby płk. Witold Pilecki. W ostatni piątek u Jezuitów z inicjatywy Ruchu Narodowego odprawiona została Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31