Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 20 listopad 2020

Od 13 grudnia 2019 roku kursuje codzienny pociąg TLK Rozewie relacji Gdynia, przez Bydgoszcz i Inowrocław oraz Wrocław do Żyliny na Słowacji. 13 grudnia bieżącego roku pociąg zniknie jednak z rozkładu jazdy. Ciężko powiedzieć czy tylko na jeden sezon, czy na znacznie dłużej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z najnowszego badania Eurobarometr zleconego przez Parlament Europejski wynika, że aż 77% europejczyków popiera powiązanie wypłat funduszy strukturalnych do państw członkowskich, od przestrzegania przez te kraje zasad praworządności. Większość europejczyków uważa też, że Unia Europejska powinna uzyskać większe kompetencje do walki z pandemią COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

Główny temat, którym żyje w ostatnich dniach Inowrocław, to zapowiedź zarządu Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zlikwidowania z końcem roku klubów osiedlowych: Kopernik, Przydomek i Rondo, działających na terenie Inowrocławia. Kluby obecnie i tak nie działają z uwagi na pandemię. Ta decyzja wywołała głosy oburzenia, właściwie ponad podziałami politycznymi.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 20 listopad 2020 15:18

Astoria czeka na pierwszych gości

W połowie października basen nowej Astorii otrzymał pozwolenie na użytkowanie, nie było jednak do tej pory uroczystego przecięcia wstęgi, bowiem z powodu sytuacji epidemicznej w chwili obecnej działalność basenów jest niemożliwa. Obiekt jest już jednak przygotowany na przyjęcie pierwszych gości, tak samo jego dodatkowa oferta w postaci siłowni bądź sauny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj jeżeli chodzi o branże lotniczą nie ma nic pewnego, jeżeli mamy zarezerwowany lot za kilka dni, to musimy być gotowi na zmianę planów z dnia na dzień. Przed tygodniem linie lotnicze RyanAir zawiesiły loty z Bydgoszczy między innymi na oba londyńskie lotniska, co ma związek z wprowadzonym w Wielkiej Brytani locdownem. RyanAir liczy, że uda się przywrócić większość połączeń w połowie grudnia. Obecnie tymi liniami polecimy w Wielkiej Brytanii tylko do Birmingham.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kilku punktach Bydgoszczy pojawiły się bilboardy symboliką nawiązujące do odbywających się na przełomie października i listopada protestów zwolenników aborcji, promujące jednocześnie numer telefonu, pod którym można uzyskać informację jak z ominięciem prawa dokonać aborcji – właściwie na życzenie. 

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30