Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 21 listopad 2020
niedziela, 22 listopad 2020 00:29

Alstal wybuduje basen na Miedzyniu

O budowę basenu przy szkole mieszczącej się przy ulicy Pijarów społeczność z Miedzynia i Wilczaku zabiega od wielu lat. Rok 2020 okazał się przełomowy, bowiem na ten rok to zadanie zapisano pierwszy raz w dokumentach budżetowych miasta. Pandemia COVID-19 trochę plany pokrzyżowała, ale ostatecznie udało się wybrać już wykonawcę, a to oznacza że wkrótce ruszy budowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się - poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

Opublikowano w Sport

W środę przypadła 64 rocznica spalenia zagłuszarki na Wzgórzu Dąbrowskiego, jeden z ważniejszych epizodów pokazujących dążenie do wolności oraz sprzeciwu wobec autorytaryzmu bydgoszczan w XX wieku. W 2016 roku przypadła okrągła 60. rocznica tamtych wydarzeń – w jubileuszowych uroczystościach w Bydgoszczy brał udział węgierski poseł Adam Mirkóczki, obecnie burmistrz Eger, który po powrocie na Węgry wygłosił o tym oświadczenie w parlamencie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj odnotowaliśmy przekroczenie pierwszych 500 ofiar zmarłych z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Ostatni tydzień to utrzymanie tendencji na poziomie około 130 ofiar tygodniowo – jest to niepokojące, bowiem tygodniowo umiera więcej osób, niż od początku epidemii do połowy października. Jest to zdaniem epidemiologów pokłosie dużej liczby zachorowań przed dwoma i trzema tygodniami, co daje nadzieję, że sytuacja będzie się stabilizować.

Opublikowano w Magazyn

Chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo; sytuacja nadal jest bardzo poważna - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowano w Regionalne

- Blokowanie przez polski rząd wielomiliardowych dotacji unijnych dla mieszkańców Polski, przedsiębiorców, samorządowców, rolników, organizacji społecznych jest naruszeniem polskiej racji stanu. Niepowetowaną stratę może ponieść następne pokolenie – dziś ludzie młodzi – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza, komentując stanowisko Związku Miast Polskich, w którego zarządzie zasiada.

Opublikowano w Inowrocław

W piątek 20 listopada w Warszawie miało się odbyć spotkanie ministra odpowiedzialnego za edukację Przemysława Czarnka z przedstawicielami korporacji samorządowych – m.in. Unii Metropolii Polskich oraz Związku Miast Polskich. Tematem spotkania miała być głównie rosnąca dysproporcja w kosztach utrzymania systemu edukacji a wysokością subwencji oświatowej jaką otrzymują samorządy od rządu. Do spotkania nie doszło, bowiem z powodów osobistych minister nie pojawił się w resorcie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31