Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 26 listopad 2020
piątek, 27 listopad 2020 00:31

Od jutra galerie handlowe ponownie otwarte

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało w czwartek Rozporządzenie Rady Ministrów, przewidujące m.in. przywrócenie od soboty funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w reżimie sanitarnym. Regulacja zaczyna obowiązywać w sobotę.

Opublikowano w Magazyn

Miasto Bydgoszcz w tym roku jarmarku nie organizuje z uwagi na pandemię COVID-19. Nie poddają się jednak przedsiębiorcy – z inicjatywy Muzeum Mydła i Historii Brudu w ramach namiastki jarmarku planowane są trzy weekendowe wydarzenia. Pierwszy jarmark z cyklu ,,Jarmark! O! Choinka - Ratujemy Święta!” rozpocznie się już dzisiaj.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek 27 listopada przypada Black Friday, czyli czas, w którym sklepy kuszą klientów specjalnymi ofertami. W Polsce w piątek wielkiego ,,święta handlu” nie będzie, bowiem wiele sklepów, w tym galerie handlowe są jeszcze zamknięte (otwarcie nastąpi dopiero 28 listopada) z powodu obostrzeń. Główną rolę odegra zatem internet.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 26 listopad 2020 17:41

Na Starym Rynku pojawiła się choinka

Do Świąt jeszcze blisko miesiąc, ale już w środę na płycie Starego Rynku pojawiła się kilkumetrowa choinka, która pozostanie w tym centralnym punkcie Bydgoszczy przez kolejne tygodnie. Trwa również montaż dekoracji świątecznych, głównie w formie iluminacji świetlnych. W ten sposób władze Bydgoszczy chcą stworzyć choć namiastkę czasu przedświątecznego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanosi się na kolejny spór inowrocławskiego samorządu z wojewodą – w tym tygodniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wydał zarządzenie o zmianie nazwy ulicy Iwana Alejnikowa na zmarłego niedawno honorowego obywatela Inowrocławia Tadeusza Chęsego. Prezydent Ryszard Brejza zapowiada zaskarżenie uchwały. Jego zdaniem zmarły był przeciwko dekomunizacji tej ulicy.

Opublikowano w Inowrocław

kujawsko-pomorskim ponownie przekraczała 1 tys. przypadków. Z tego też powodu średnia (dla 7 ostatni dni) liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 52,7, gdy jeszcze w poniedziałek była poniżej 50. Dylematem jest natomiast określenie czy to powyżej czy poniżej średniej krajowej.

Opublikowano w Regionalne

Czy fundusze strukturalne z Unii Europejskiej śmierdzą? Taką sugestię próbował wysnuwać na wczorajszej sesji Rady Miasta radny Marcin Lewandowski z PiS – Pieniądze za zdradę, pieniądze niegodne, to są te które śmierdzą. Jeżeli państwo uważają, że powinniśmy sprzedać naszą suwerenność za jakieś fundusze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj na zdalnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2021 rok. Zgodnie z tradycją, pierwsze czytanie jest wstępną dyskusją o zaproponowanym przez prezydenta projekcie uchwały, budżet uchwalany będzie natomiast najprawdopodobniej w grudniu, w trakcie sesji budżetowej pojawić mogą się też poprawki radnych opozycji, których złożenie ten klub już zapowiedział.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31