Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 28 listopad 2020

W grudniu Sejmik Województwa w trybie zdalnym powinien uchwalić budżet na 2021 roku, w minionym tygodniu dokument ten omawiany był na komisjach. Przeciwko pozytywnemu jego zaopiniowaniu głosował bydgoski radny Koalicji Obywatelskiej Roman Jasiakiewicz. Radni opozycji natomiast wstrzymywali się od głosu.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 28 listopad 2020 22:19

Białoruś tuż przed krachem gospodarczym

Od ponad 100 dni w Mińsku odbywają się protesty, głównie weekendy, obywateli którzy uważają, że sierpniowe wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Reżim Aleksandra Łukaszenki stosuje coraz śmielsze formy represji, chcą w ten sposób osłabić protesty. Białoruś od początku roku boryka się także z problemami gospodarczymi, przede wszystkim ujemnym PKB – zdaniem Kamila Kłysińskiego z Ośrodka Studiów Wschodnich, głównym problemem białoruskiej gospodarki są nierentowne zakłady pracy.

Opublikowano w Magazyn

W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

Opublikowano w Sport
sobota, 28 listopad 2020 16:59

Muzea i kawiarnie zmieniają się w jarmarki

W piątek przypadał Black Friday, w tym roku święto handlu odbywało się w internecie, na bydgoskiej starówce tego dnia zainaugurowany został ,,Jarmark! O! Choinka", który odbywał się m.in. wewnątrz Muzeum Mydła i Historii Brudu, ale także chociażby w kawiarni Katarynka. Oba punkty z uwagi na obostrzenia nie mogą prowadzić swojej głównej działalności, postanowiono zatem zrobić jarmark świąteczny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Restauratorzy coraz bardziej tracą cierpliwość – pierwotnie zakaz obsługi klientów na miejscu miał trwać 2 tygodnie, zbliżamy się już do miesiąca, a wszystko wskazuje, że również może to obowiązywać przez kolejny miesiąc. Po 27 grudnia rząd rozważa poluzowanie obostrzeń, ale też ma to zależeć od sytuacji epidemicznej w danym regionie. Ostatnie dni pokazały, że w kujawsko-pomorskim nie ma podstaw do zbyt dalekiego optymizmu.

Opublikowano w Magazyn

Około 20 godzin trwa podróż pociągiem pomiędzy Moskwą i Berlinem pociągami Taigo (produkcja hiszpańska) należącymi do Russian Railways. Pociągi Taigo pozwalają na automatyczną zmianę rozstawu szyn na granicy polsko-białoruskiej, co trwa około 20 minut, pozwalając ograniczyć postój na granicy. Nazwa pociągu tej relacji to ,,Strizh”.

Opublikowano w Inowrocław

Punktem specyficznym przy ulicy Nakielskiej jest wiadukt kolejowy linii nr 131 relacji Bydgoszcz – Inowrocław (magistrala węglowa). Jednym z jego głównym mankamentów jest wysokość, przez co na Nakielskiej obowiązuje limit wysokości pojazdów, choć i tak regularnie dochodzi do sytuacji, gdy w przypadku złamania, naczepa zahacza o wiadukt paraliżując ruch.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31