Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 03 listopad 2020

W dawnych czasach bycie poczęstowanym czarną polewką miało specyficzną symbolikę i choć smakoszy tego dania nie brakuje, to bycie przez nią poczęstowanym miało negatywny oddźwięk. We wtorek na parkingu Urzędu Wojewódzkiego czarną polewką częstował przedstawiciel bydgoskiej gastronomi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego są przesłanki, aby twierdzić, że pandemia powoli zaczyna w Polsce wyhamowywać. Na potwierdzenie tej tezy przyjdzie nam poczekać kolejne dni, jest to jednak czas, w którym możemy już obserwować skutki prowadzenia w całej Polsce strefy czerwonej. Trzeba też pamiętać, że nawet najdokładniejsze analizy matematyczne przebiegu epidemii mogą szybko stracić na wartości z powodu nieodpowiedzialnych zachowań obywateli.

Opublikowano w Regionalne

Od środy 4 listopada do 11 listopada, czyli Święta Niepodległości w internecie odbywać będą się wydarzenia propagujące polską muzykę. Wydarzenie jest elementem obchodów 95-lecia istnienia Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Dzieje polskiej muzyki będą przybliżać nam uczniowie i nauczyciele.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tadeusz Chęsy rozwinął drukarnię POZKAL, która stała się jedną z najlepszych drukarni w Polsce. W 2010 r. przedsiębiorstwo kupiło inowrocławskie uzdrowisko, a Tadeusz Chęsy jako prezes zarządu spółki „SOLANKI” Uzdrowisko Inowrocław unowocześnił firmę, która obecnie składa się z 11 zmodernizowanych obiektów.

Opublikowano w Inowrocław

Od początku trwania epidemii do 26 października w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono m.in. u 6761 lekarzy, 520 dentystów, 522 diagnostów laboratoryjnych, 15 tys. 228 pielęgniarek, 1351 położnych, 913 ratowników i 445 farmaceutów – wynika z danych Ministerstwa Zdrowia.

Opublikowano w Magazyn

We wtorek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 551 nowych przypadków zachorowań na COVID-19 - skali kraju było to ponad 19,3 tys. Zważywszy na to, że w poniedziałek w naszym województwie było 1734 przypadków, to mamy ponad trzykrotny spadek. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest mniejsza liczba wykonanych testów.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 03 listopad 2020 10:08

Dla wandalizmu przyzwolenia nie ma

W nocy z niedzieli na poniedziałek na jednej z kolumn frontowych pojawiło się kiepskiej jakości graffiti – ktoś próbował namalować najprawdopodobniej symbol czerwonego pioruna, który jest znakiem rozpoznawczym protestów kobiet. Dość krytycznie ten wyczyn chuligański oceniają politycy związani z lokalną opozycją antyrządową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Był symbolem bydgoskiego krawiectwa, mistrzem w tym fachu, twórcą marki Derred. W swojej pracowni tworzył odzież dla gentelmanów, każdego klienta traktował indywidualnie. Za jego sprawą w Bydgoszczy odbywały się pokazy mody. Poniedziałkowa informacja o jego śmierci była wielkim zaskoczeniem. Miał 54 lata.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30