Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 30 listopad 2020

Dzisiaj pomiędzy godziną 17:00 i 18:00 w miastach całej Polski będzie częściowo wyłączane oświetlenie – ma być to symboliczny protest samorządów, przeciwko finansowej polityki rządu – dokładniej chodzi o wdrażanie modelu tzw. estońskiego CIT.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sejmik Województwa wysłuchał w poniedziałek informacji o stanie psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej w województwie kujawsko-pomorskim, po czym przyjął stanowisko wskazując na wieloletnie zaniedbania w tej dziedzinie leczniczej. Główną przyczyną zorganizowania tej debaty w listopadzie było nasilenie się zaburzeń depresyjnych w okresie pandemii. Okazuje się jednak, że są pacjenci, którzy w pandemii czują się lepiej.

Opublikowano w Regionalne

W piątek w Sejmie odbyła się debata o budowie największego polskiego lotniska pod Warszawą – Centralnego Portu Komunikacyjnego. Przy tej okazji posłowie pytali o niską pomoc dla wielu regionalnych portów lotniczych – Port Lotniczy Bydgoszcz otrzyma za straty z powodu wiosennego lockdownu na poziomie około 200 tys. zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku 2014 roku Kujawskie Centrum Kultury uruchomiło portal inianie.pl, który miał pisać o życiu Inowrocławia, w tym także o polityce. Pierwsze miesiące jego funkcjonowania przyniosły kilka kontrowersyjnych sytuacji, które powodowały wątpliwości o poziom demokracji w Inowrocławiu. Kolejne lata strona ta stała się bardziej publikatorem informacji o koncertach. W ostatnim czasie portal przestał działać – wchodząc pod ten adres zostaniemy przekierowani na stronę Kujawskiego Centrum Kultury.

Opublikowano w Inowrocław

Nowe przepisy rozwiewają wątpliwości dotyczące nakazu zakrywania nosa i ust; dla mnie jest oczywistym, że taki nakaz jest - powiedział PAP dr Mariusz Filipek z Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Chodzi o zapisanie podstawy prawnej do jego wydania w ustawie.

Opublikowano w Magazyn

Od 1 grudnia na stronie www.jarmark.bydgoszcz.pl pojawi się 26 wirtualnych stoisk regionalnych kupców – pierwotnie mieli pojawić się oni na jarmarku na Moście Starofarnym, ale z uwagi na sytuację epidemiczną postanowiono jarmark przenieść do internetu. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono mniej niż 300 nowych zakażeń, tak niskiego wyniku nie było dawno, w samej Bydgoszczy pierwszy raz dawna mamy mniej niż 100 zakażeń. Jeszcze co prawda za szybko, aby bić na sukces, bowiem nie wiemy czy ta tendencja się utrzyma, jest to jednak dobry prognostyk.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 30 listopad 2020 12:23

Marszałek cięcia na kolei tłumaczy wzrostem kosztów

Pociągi na linie nr 215 mają powrócić po wznowieniu zajęć szkolnych – zadeklarował na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Podkreślił on jednocześnie, że rozmowy z przewoźnikami jeszcze się nie zakończyły, czasu pozostało jednak do 13 grudnia niewiele. Dowiedzieliśmy się również, że na kujawsko-pomorskie tory chce wejść nowy przewoźnik.

Opublikowano w Regionalne

W ramach listopadowej sesji Sejmiku Województwa odbywa się debata o sytuacji psychiastrii dziecięcej i młodzieżowej w województwie kujawsko-pomorskim. Transmisja debaty poniżej.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31