Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 05 listopad 2020

Toruń to obecnie największe ognisko COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, gdyby zachorowalność na 100 tys. mieszkańców w całej Polsce był taka jak w Toruniu, to już dawno mielibyśmy pełen lockdown. Prezydent Torunia Michał Zaleski poświęca natomiast czas na zwalczanie inicjatywy utworzeni Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, która przyczynić może się do zwiększenia kształcenia lekarzy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ryzyko śmierci z powodu koronawirusa wzrasta wraz z wiekiem. Najwięcej zgonów z powodu COVID-19 występuje u osób po 85. roku życia (23,2 proc.). Śmiertelność w grupie wiekowej 80-85 lat wynosi 16,9 proc. - wynika z danych opublikowanych przez Kancelarię Premiera.

Opublikowano w Regionalne

O tym, czy orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego zostało wydane ważnie, rozstrzygać mogą jedynie specjaliści w dziedzinie prawa, do których z pewnością nie należy większość protestujących – czytamy w liście przygotowanym przez Akademickie Towarzystwo Myśli Konserwatywnej, pod którym podpisali się pracownicy naukowi polskich uczelni wyższych, studenci oraz absolwenci. Na chwilę obecną list ma już tysiące sygnatariuszy.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 05 listopad 2020 17:50

Hit 15 kolejki przesunięty z powodu COVID-19

Zawisza Bydgoszcz i Włocłavia Włocławek, to obok Lidera Włocławek, na chwilę obecną główni pretendenci w walce o III ligę. W najbliższy weekend Zawisza miał podejmować Włocłavię w meczu na szczycie – ten mecz póki co się jednak nie odbędzie, z powodu stwierdzenia zachorowań na COVID-19 we włocławskim zespole.

Opublikowano w Sport

Od soboty, 7 listopada do 29 listopada br. w galeriach handlowych będą otwarte tylko niektóre sklepy, np. spożywcze, drogerie, meblowe, oraz apteki i punkty usługowe, np. pralnie czy poczta. W placówkach obowiązywać będą limity osób - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów.

Opublikowano w Magazyn

Od 1 listopada na terenie powiatu inowrocławskiego kursuje 7 nowych linii, które jeden z przewoźników wykonuje na zlecenie Starostwa Powiatowego w ramach Powiatowego Transportu Autobusowego. Linie łączą miasta w powiecie z głównym miastem Inowrocławiem. Przewozy zostały w głównej mierze dofinansowane z rządowego programu tzw. ,,Autobus Plus”.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj zapadła decyzja o rezygnacji z organizacji Jarmarku Bożonarodzeniowego na ulicy Mostowej i Moście Staromiejskim w Bydgoszczy. Decyzji tej raczej trzeba było się spodziewać, z uwagi na pogarszającą się w kraju sytuację epidemiczną. Ratusz planuje jakąś namiastkę jarmarku, ale w przestrzeni wirtualnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zbliżamy się o granicy 30 tys. nowych zachorowań, która może być granicą wydolności służby zdrowia - ocenił w czwartek w rozmowie z PAP specjalista chorób zakaźnych dr Paweł Rejewski, profesor Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Jego zdaniem, skuteczność nowych obostrzeń będzie znana za dwa-cztery tygodnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komunikacja samochodowa pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem do najwygodniejszych obecnie nie należy, również to samo można powiedzieć o bezpieczeństwie. Znacząco poprawić tę sytuację może budowa obwodnic. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na ogłoszenie przetargu na opracowanie studium STEŚ-R dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 05 listopad 2020 07:07

Rondo Bernardyńskie się zmienia

W wyniku prowadzonej obecnie pomiędzy rondami Bernardyńskim i Kujawskim inwestycji zmienia się krajobraz. Rondo Bernardyńskiego zostało uniesione, powstał też nowy peron tramwajowy na ulicy Bernardyńskiej, który będzie obsługiwał tramwajowe jadące w i z kierunku Ronda Kujawskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30