Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 06 listopad 2020

Wczoraj media obeszła informacja o dotkliwym ukaraniu przez Watykan wrocławskiego kardynała Henryka Gulbinowicza. Przed laty to kard. Gulbinowicz poręczył za Pawła K. ,który przeniesiony do Bydgoszczy dopuścił się czynów pedofilskich. Pawła K. Stolica Apostolska wykluczyła ze stanu kapłańskiego, zaś kilka miesięcy temu bydgoski sąd orzekł od kurii bydgoskiej i wrocławskiej odszkodowanie dla osoby przed laty molestowanej przez K. Sankcje wobec kardynała mogą zatem wieścić również trzęsienie ziemi w diecezji bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku 1982 władze komunistyczne kazały podległym sobie służbom wytypować tych pracowników zakładów, którzy byli podejrzewani o inspirowanie strajków. Powołano ich do obycia zasadniczej służby wojskowej, która przypominała bardziej internowanie. Od kilku dni w centrum Bydgoszczy możemy obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN.

Opublikowano w Bydgoszcz

Każdego dnia jesteśmy zalewani wiadomościami o koronawirusie, również fałszywymi. Według WHO wystarczy wyłapywać fake news i nie podawać ich dalej, by powstrzymać tę infodemię – napisał we "Wszystko Co Najważniejsze" prezes PAP Wojciech Surmacz.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 06 listopad 2020 16:32

Drive-Thru w Kruszwicy od kuchni (wywiad)

Drive-Thru już działa. Zaoszczędzimy swój czas i zwiększamy bezpieczeństwo. Wymazy będzie można pobierać w Kruszwicy. O koronawirusie w naszej gminie oraz nowym punkcie poboru wymazów rozmawiamy z Maciejem Banachowskim, prezesem Nadgoplańskiego WOPR Kruszwica, które szczególnie angażuje się w działalność na rzecz walki z COVID-19.

Opublikowano w Kruszwica

Ponad 4 lata temu do Sejmu trafiło ponad 160 tys. podpisów za obywatelskim projektem w sprawie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, przez ten czas nie było jednak dla niego klimatu politycznego. Pandemia COVID-19 obnażyła braki kadrowe polskiego systemu ochrony zdrowia, stąd też ten temat powraca,

Opublikowano w Bydgoszcz

Po poniedziałkowej manifestacji w centrum Bydgoszczy, znacznie mniej licznej niż poprzednie, protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w większości miast zostały wstrzymane, choć np. w Toruniu odbywają się nadal. Dzisiaj wieczorem planowany jest Samochodowy Strajk Kobiet.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31