Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 09 listopad 2020

 

Podjęcie działań na rzecz osiągnięcia celu strategicznego jakim byłoby uznanie węzła Bydgoszcz za element sieci bazowej TEN-T – to jeden z głównych postulatów jakie płynęły na przełomie sierpnia i września w ramach konsultacji na Strategią Rozwoju Województwa do 2030 roku, z Bydgoszczy. Ten postulat zyskał akceptację Zarządu Województwa i został ujęty w nowej wersji projektu Strategii, po konsultacjach społecznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w Bydgoszczy zaczynają maleć, po pierwszym dość intensywnym tygodniu, w którym udział w bydgoskich protestach brało po kilka tysięcy osób, zmalała częstotliwość protestów oraz ich liczebność. Dzisiaj pod biurem PiS przy ulicy Gdańskiej zebrało się około 100 osób, po raz pierwszy w sposób wyrazisty interweniowała policja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak przeliczymy nowe zachorowania na 100 tys. mieszkańców, to gdy w skali kraju ta liczba w ostatnich dniach wzrastała, to w naszym województwie utrzymuje się na tym samym poziomie – 68. Jest to dobra wiadomość z tego powodu, że liczby pokazują, że sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Jeżeli nie powstaną nowe ogniska, to może to wieszczyć opanowanie sytuacji epidemicznej w kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek na Okolu doszło do przepychanki z udziałem mężczyzny wsiadającego do autobusu linii 51 lub 58. Mężczyźnie zadano nożem dwie rany kute. Sprawca w sobotę usłyszał od prokuratora zarzuty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Decyzja o zamknięciu cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych spotkała się w społeczeństwie z kontrowersyjnym przyjęciem, opozycja natomiast wypominała wicepremierowi Jackowi Sasinowi, że ten na kilka dni przed podjęciem tej decyzji zapierał twierdząc, że nie ma planów zamknięcia cmentarzy na 1 listopada. Po atakach ze strony Konfederacji i Lewicy wicepremier Sasin wpisem - To wyssany z palca, nieprawdziwy cytat. Wprost nazywając go fake newsem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Bez względu na to, czy potrzebujemy fachowca do remontu, hydraulika, biura rachunkowego czy ekipy sprzątającej, zwykle decydujemy się zapytać o kogoś polecanego wśród znajomych lub poszukać w Internecie. Jakie są wady i zalety obu sposobów?

Opublikowano w Polecane

Droga krajowa nr 25 łączy Inowrocław z Bydgoszczą, dalej na północ biegnąc w kierunku Chojnic. Podróżowanie nią nie należy jednak do najbardziej komfortowych, przez co nie jest ona także najbezpieczniejsza. O perspektywy rozwoju dróg krajowych nr 25 i 15 (Toruń – Inowrocław – Gniezno) pytała posłanka Magdalena Łośko.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31