Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 12 lipiec 2020
niedziela, 12 lipiec 2020 23:42

Osielsko zdecydowanie za Trzaskowskim

Pierwszą gminą w powiecie bydgoskim, w której udało się zliczyć głosy jest gmina Osielsko, w której w pierwszej turze odnotowano najwyższą frekwencję w województwie kujawsko-pomorskim. Wszystko wskazuje, że również w drugiej Osielsko będzie miało najwyższą frekwencję. Wygrywa w gminie Rafał Trzaskowski z ponad 70% poparciem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Mamy do czynienia z rzeczą bezprecedensową – wybory prezydenckie z 12 lipca zapamiętamy nie tylko z prawdopodobnie rekordowej frekwencji (tak wynika z pierwszych szacunków), ale również tego, ze w momencie gdy prezydent Andrzej Duda oraz jego rywal Rafał Trzaskowski dziękowali za uzyskane poparcie, a polityczni komentarzy prowadzili pierwsze analizy wyników, wciąż oddawane były głosy do urny. Nawet na kilka godzin po tej publikacji, będą oddawane jeszcze głosy.

Opublikowano w Regionalne

Według sondażowego badania exit poll wybory wygrywa prezydent Andrzej Duda, ale tak małą przewagę, bez wliczenia głosów zagranicy, gdzie spodziewane jest zdecydowane poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, że wśród wytrawnych polityków panuje przekonanie, że na rozstrzygnięcie poczekamy do rana.

Opublikowano w Regionalne

O godzinie 21 zgodnie z przewidywaniami zakończyła się cisza wyborcza – z sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS wynika, że wybory wygrał prezydent Andrzej Duda z poparciem 50,4%. Pracownia IPSOS wskazuje jednak, że błąd pomiarowy może wynieść nawet 2 punty procentowe, a jak uczy praktyka błędy bywały większe. IPSOS wprost stwierdza, że na podstawie przeprowadzonego badania nie da się stwierdzić kto wygrał wybory.

Opublikowano w Regionalne

W 2015 roku zagłosowało niespełna 17 mln Polaków, zwycięzca wyborów uzyskał ponad 8,6 mln głosów. Wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zagłosuje dzisiaj ponad 20 mln wyborców na blisko 30 mln uprawnionych. W takim wypadku zwycięzca wyborów najprawdopodobniej uzyska rekordowe poparcie powyżej 10 mln głosów.

Opublikowano w Regionalne

Do godziny 17:00 głos oddało już 51,1% wyborców, czyli o 4,2 punkty procentowe więcej niż na godzinę 17 w pierwszej turze. Nasze województwo z prawie 778 tys. oddanych głosów znajduje się poniżej średniej krajowej z 50,1%. W Bydgoszczy zagłosowało już ponad 53% uprawnionych, być może uda się osiągnąć wynik powyżej 70%. Głosowanie potrwa do godziny 21.

Opublikowano w Regionalne

Maseczki i rękawice do ochrony przed koronawirusem nie sprawią, że masa śmieci w czasie pandemii wzrośnie lawinowo - ocenia dr hab. Wojciech Czekała. Jak mówi, negatywny wpływ na środowisko wyrzucanych produktów ochronnych może zrównoważyć ograniczenie konsumpcji i zmiana nawyków zakupowych.

Opublikowano w Magazyn

Ponad 373 tys.  mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego oddało głos w trakcie odbywającej się dzisiaj II tury wyborów prezydenckich. Frekwencja w naszym województwie wynosi na godzinę 12:00 24,17% i jest nieznacznie wyższa niż w analogicznym czasie pierwszej tury. W skali kraju frekwencja wyniosła 24,73%, co jest również nieznacznie większym wynikiem niż przed dwoma tygodniami.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31