Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 16 lipiec 2020

Od awantury wywołanej wokół Anny Derewienko mija tydzień, w ostatnich dniach pojawiły się nowe informacje, ale do dzisiaj nie ma nawet najmniejszego dowodu, że przyczyną zerwania z nią współpracy przez bydgoską fundację były powody polityczne. Są za to przesłanki, iż jest to spór prywatny pani Anny ze swoimi dawnymi znajomymi. Jak zatem jest możliwe, że taki przekaz poszedł w kraj i wielu Polaków dało się zwyczajnie wkręcić?

Opublikowano w Bydgoszcz

20 sierpnia na Węgrzech obchodzone jest co roku dość bogato wspomnienie św. Stefana, pierwszego króla Węgier. Jest to ustawowo dzień wolny od pracy. Węgrzy w tym roku chcą jednak ograniczyć obchody, z uwagi na światową pandemię COVID-19.

Opublikowano w Magazyn

W środę na odbywającej się w trybie zdalnym sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, podjęto uchwałę o nowych stawkach za odbiór odpadów – właściciele nieruchomości będą od września płacić 25 zł od mieszkańca, a w przypadku braku segregacji nawet 75 zł miesięcznie. Główną przyczyną podwyżki opłaty jest wprowadzenie piątek frakcji odpadów do segregacji, czyli odbiorów będzie więcej.

Opublikowano w Inowrocław

Zwycięstwo prezydenta Andrzeja Dudy to dla PiS zachowanie status quo, bowiem gdyby wygrał Rafał Trzaskowski byłby to wyraźny sygnał, że Zjednoczona Prawica jest w defensywie. Zachowanie status quo pozwala jednak myśleć o dalszej ekspansji politycznej, a kluczową rolę może odegrać PSL.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 16 lipiec 2020 15:04

Na inowrocławiankę spadł szyld reklamowy

W środę przy ulicy Królowej Jadwigi, najważniejszej arterii inowrocławskiej starówki, doszło do niebezpiecznego zdarzenia – szyld wiszący nad budynkiem jednego z banków nagle się urwał i spadł na 52-letnią kobietę, która z obrażeniami trafiła do szpitala

Opublikowano w Inowrocław

Naukowcy z hiszpańskiej Fundacji im. Jimeneza Diaza potwierdzili, że COVID-19 prowadzi do poważnych zmian w szpiku kostnym. Wyraźne zniszczenie szpiku potwierdzono w organizmach pacjentów zmarłych na tę chorobę.

Opublikowano w Magazyn

Na wtorek 21 zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta Bydgoszczy, której głównym punktem będzie powołanie uchwał w sprawie powołania trzech komisji doraźnych. O sesję oraz o powołanie komisji wnioskuje Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu o Bydgoszczy zrobiło się głośno po tym, jak była podopieczna fundacji Dum Spiro Spero ogłosiła, że ,,podejrzewa”, iż zerwanie z nią współpracy ma podłoże polityczne, bowiem poparła na Facebook-u prezydenta Andrzeja Dudę. Wątku politycznego w żaden sposób nie udowodniono, ale tak spawa była prezentowana w ogólnopolskich mediach, w tym Telewizji Polskiej, w sposób sugerujący, że Platforma Obywatelska po prostu się mści.

Opublikowano w Bydgoszcz

Trasa kolejowa z Bydgoszczy na Tucholę jest jedną z najbardziej obleganych przez pasażerów w województwie kujawsko-pomorskim, podróż po całym odcinku trwa średnio godzinę i 20 minut. Skrócenie jej do czasu poniżej godziny, to może być dla pasażerów wręcz rewolucja. Jest szansa, że za kilka miesięcy uda się to osiągnąć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31