Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 lipiec 2020

Zalegające tygodniami odpady na ulicach i w nieruchomościach to problemy, z którymi duża część Bydgoszczy boryka się od kilku miesięcy. Czy jest szansa, że wkrótce sytuacja wróci do normy jaką pamiętamy chociażby w okresie przed kwietniem? Te pytania w ramach ,,Głosu Bydgoszczy” zadaliśmy przy okazji nadzwyczajnej sesji zwołanej przez klub Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez cały wtorek od rana jesteśmy bombardowani dwoma typami przekazu dotyczącego wypracowanego po czterech dniach negocjacji przez Radę Unii Europejskiej consensusu co do wieloletniej perspektywy finansowej na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy gospodarek. Jedni twierdza, że premier Mateusz Morawiecki osiągnął ogromny sukces, inni wprost mówią o porażce. Zważywszy na to, że każdy może dochodzić w ocenie do innych wniosków, chcemy przedstawić kilka kluczowych faktów.

Opublikowano w Regionalne

W XIX przy dzisiejszej ulicy Deszczowej zbudowano okazały gmach jako siedzibę Pruskiej Kolei Wschodniej. Od 2012 większościowym właścicielem obiektu jest Miasto Bydgoszcz – obiekt w dużej mierze jest nieużytkowany, a generuje koszty. Dzisiaj informacje o tym obiekcie przedstawiali na sesji Rady Miasta przedstawiciele prezydenta, na wniosek radnych PiS.

Opublikowano w Bydgoszcz

W tym roku część bydgoskich radnych nie będzie miała wakacji, bowiem do końca sierpnia,a właściwie bliżej jego połowy będą musiały powstać sprawozdania trzech komisji doraźnych. Komisje powołano na dzisiejszej sesji Rady Miasta, odbytej na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ostatniej doby wykonano ponad 20,2 tys. testów na obecność koronawirusa. Ogółem przebadano dotąd 1 mln 992 tys. 2 próbki pobrane od 1 mln 741 tys. 609 osób – podało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Opublikowano w Magazyn

W nocy z poniedziałku na wtorek udało się Radzie Unii Europejskiej dojść do porozumienia w kwestii wieloletnich ram finansowych oraz funduszu odbudowy gospodarek po pandemii COVID-19. Wspomniany fundusz jest nowym zagadnieniem, który przyniosły ostatnie miesiące, ale też jednym z budzących największe rozbieżności w ostatnich dniach brukselskiego szczytu. Fundusz oparty będzie o środki pozyskane z obligacji, które spłacane będą przez Unie Europejską w latach 2028-2050

Opublikowano w Regionalne

W ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Piaski na inwestycje o charakterze osiedlowym mają do wykorzystania ponad 268 tys. zł. Jest to kwota powiększona o tegoroczny bonus dla Piasków za wysoką frekwencję wyborczą w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31