Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 lipiec 2020

Zakon Krzyżacki powstały w 1198r. w Akce w Ziemi Świętej w szybkim czasie uzyskał posiadłości również w innych częściach Europy. Były to m.in. baliwaty w Turyngii, Saksonii, nadania na Cyprze, w Czechach, na Węgrzech oraz w Prusach. W niniejszym artykule pragnę się skupić na trzech aspektach dotyczących pobytu Krzyżaków na Węgrzech, a mianowicie wypełnienia przez nich powierzonych im zadań, budowy niezależnego władztwa terytorialnego i związanego z tym ich dwukrotnego wypędzenia przez króla węgierskiego.

Opublikowano w Magazyn

Pszczoły miodne zapylają rośliny przy okazji zdobywania nektaru i pyłku. Dzięki ich pracy, np. warzywa i owoce nie tylko wydają więcej plonów, lecz również wydawane przez roślinę owoce są większe i ładniejsze. Pszczoły zapewniają żywność nie tylko nam, lecz dzięki nim paszę mają również zwierzęta – czytamy na stronie internetowej miodkupujeszpszczolyratujesz.pl. Przed dwoma laty Rada Miasta Bydgoszczy zmieniła przepisy, pozwalając na tworzenie na terenie miasta pasiek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku tygodnia dziennik ,Rzeczpospolita” poinformował, że w obozie Zjednoczonej Prawicy spekuluje się o możliwości powrotu do podziału kraju na 49 województw oraz rozważana jest zmiana ordynacji do Sejmu RP na 100 okręgów wyborczych. Są to co prawda tylko spekulacje, ale w Bydgoszczy wywołały duże zainteresowanie. Przyglądamy się zatem tym pomysłom i ich realności wdrożenia.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 24 lipiec 2020 16:51

Bydgoscy pielgrzymi zawitali w Licheniu

Trwa Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, choć pątnicy wędrują w nielicznych grupach, to w pielgrzymce sztafetowej według szacunków może wziąć udział nawet około 500 osób. W drodze z Bydgoszczy na Jasną Górę pielgrzymi dotarli w piątek 24 lipca do sanktuarium w Licheniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

O lockdownie dziś absolutnie nie rozmawiamy - mówiła w piątek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w przypadku ewentualnego nawrotu epidemii koronwirusa, najważniejsze będzie przywrócenie "reżimów" i przestrzeganie wytycznych.

Opublikowano w Magazyn

Sejm uchwalił w piątek ustawę o ochronie zdrowia w epidemii i po jej ustaniu. Posłowie opowiedzieli się m.in. za rekompensatą w związku z organizacją wyborów korespondencyjnych i za zmianą funkcjonowania NFZ.  Sejm nie przyjął wniosku Koalicji Obywatelskiej o odrzucenie w całości projektu ustawy. Zgłoszono go w czwartek podczas II czytania w Komisji Zdrowia. Poparło go wtedy 19 członków komisji, a 17 było przeciw. W związku z tym na jej posiedzeniu nie doszło do rozpatrzenia zgłoszonych w drugim czytaniu 29 poprawek. Głosowanie nad nimi odbyło się na piątkowym posiedzeniu plenarnym. Akceptację zyskały wszystkie poprawki zgłoszone przez PiS.

Opublikowano w Regionalne

Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO z siedzibą w Bydgoszczy prowadzi obecnie szkolenie Resolute Support dla misji wojskowej w Afganistanie. To szkolenie oficerów różni się od poprzednich, bowiem odbywa się w dużej mierze zdalnie, co podytkowane jest pandemią COVID-19 na świecie. O tym czy taka forma szkoleń przyjmie się na przyszłość, rozmawia z szefem sztabu JFTC, a zarazem zastępcą dowódcy, węgierskim gen. Jozsefem Spisjakiem, Karolina Grzelska z JFTC.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że obsługę IV sektora obejmującego obszar od Bielaw przez Śródmieście i Stare Miasto do Błonia będzie od 1 września obsługiwany przez inny podmiot niż firma Komunalnik. W praktyce oznacza to, że firma ta straci około 40% zamówienia, które wygrała w przetargu. Jak się jednak dowiadujemy, firma miała przystać na ten warunek.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 24 lipiec 2020 10:58

Kruszwica po nowym roku się powiększy

W Centrum Legislacyjnym Rządu pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który ustanowi od 1 stycznia 2021 zmiany w podziale administracyjnym kraju, Według tego projektu powstanie w Polsce 10 nowych miast, jedyne zmiany w naszym województwie dotyczą gminy Kruszwica.

Opublikowano w Kruszwica

Od dobrego roku podnosimy problem, iż spacerujący bulwarem przez Wyspę Młyńską mogą dostrzec w krzakach worki z odpadami komunalnymi. Raz jest ich mniej, raz więcej, ale widać ogromny opór materii, aby sprawę raz na zawsze systemowo rozwiązać. A przecież to ani wizytówka dla miasta, lecz bardziej powód do wstydu przed turystami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Lipiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31