Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 lipiec 2020

W marcu Polskie Linie Lotnicze LOT zamroziły loty z Bydgoszczy do Warszawy, z powodu pandemii COVID-19, która uziemiła w praktyce cały ruch wewnątrz krajowy. W czerwcu LOT wznowił kilka kierunków krajowych z Warszawy, w tym do obsługującego stosunkowo mało pasażerów portu w Zielonej Górze. W tej siatce zabrakło jednak Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pandemia koronawirusa jest bez wątpienia najgorszym kryzysem zdrowotnym, z jakim miała do czynienia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - powiedział w poniedziałek jej szef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Według wyliczeń Reutera SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd ponad 16 mln osób.

Opublikowano w Magazyn

W poniedziałek Młoda Prawica (grupa młodzieżowa powiązana z partią Jarosława Gowina) zaproponowała przed pomnikiem Kazimierza Wielkiego, aby młodzieżówki rozmawiały ze sobą oraz zabiegały o wspólne postulaty, czyli najprościej mówiąc współpracowały ponad partyjnymi podziałami. Taka współpraca wbrew pozorom jest możliwa, kilka lat temu mieliśmy tego przypadki.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:51

Czy to już druga fala koronawirusa?

Przez ostatnie ponad pół roku o COVID-19 jako ludzkość dowiedzieliśmy się wiele, głównie dzięki badaniom naukowców, ale wciąż jest on dla nas zagadką. Nauczyliśmy się kontrolować rozwój pandemii, a także funkcjonować w miarę normalnie, ale wciąż nie możemy powiedzieć, że wirusa udało nam się okiełznać. Ostatnie dni w Europie i w Polsce pokazują, że w ostatnich dniach liczba nowych zachorowań wzrasta, co powinno być powodem do niepokoju, w skali makro województwa kujawsko-pomorskiego na razie tego nie widać. Czy to początek drugiej fali?

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:22

Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Kilka tygodni temu zakończył się remont tężni solankowych w Inowrocławiu. To jednak dopiero początek przywracania im świetności, inowrocławski rozpisując przetarg przygotowuje dalsze prace rewitalizacyjne. Remont zakończony w kwietniu pozwolił wymienić 10% przęseł, rozpisany obecnie przetarg zakłada wymianę pozostałych.

Opublikowano w Inowrocław

PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Opublikowano w Sport

W ubiegły wtorek Rada Miasta Bydgoszczy powołała trzy komisję doraźne. Dwie z nich zebrały się dzisiaj po raz pierwszy i okazało się, że powstał pat, bo nikt nie chciał zostać ich przewodniczącym.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 27 lipiec 2020 07:26

Od września dojdzie do zmian we władzach UTP

W czerwcu społeczność Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy wybrała nowego rektora, którym został prof. Marek Adamski. W czwartek rektor powołał natomiast prorektorów, dziekanów i prodziekanów, którzy obowiązki obejmą od 1 września. Uroczystość odbyła się w Regionalnym Centrum Innowacji, czyli wschodni skrzydle fordońskiego kampusu UTP.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31