Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 lipiec 2020

W maju Rada Miasta Bydgoszczy skierowała do władz Województwa Kujawsko-Pomorskiego apel, w którym wnioskowała, aby Bydgoszcz mogła utworzyć Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w oparciu o samorządy tworzące Stowarzyszenie Metropolia Bydgoszcz. W obecnej perspektywie ZIT tworzy Bydgoszcz i Toruń, wraz z częścią sąsiadów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzięki zdobyczom technologii coraz więcej rzeczy możemy zrobić z domu. Zakupy online z kotkiem siedzącym na kolanach, opłacenie rachunków podczas robienia kolacji czy zakup ubezpieczenia podczas oglądania filmu w telewizji. A to tylko niektóre z przykładów wygody związanej z cyfryzacją. Właśnie porównywarki ubezpieczeń potrafią bardzo ułatwić życie – kilka kliknięć i odpowiednia polisa wybrana, dzięki zestawieniu wszystkich ofert towarzystw. Jednak czy istnieje działający kalkulator OC bez podawania danych osobowych? Przekonajmy się. 

Opublikowano w Polecane

28 lipca to dzień, w którym pierwszy pielgrzymi a Archidiecezji Gnieźnieńskiej byli już na trasie. W tym roku z uwagi na epidemię COVID-19 zdecydowano się zmienić formułę pielgrzymowania. W Archidiecezji Gnieźnieńskiej odbywać będzie się sztafetowo. Pielgrzymka wyruszy w środę 29 lipca.

Opublikowano w Inowrocław

Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego to właściwie najważniejsza funkcja zaraz po wojewodzie i wicewojewodzie. Dzisiaj oficjalnie poinformowano, że dyrektor generalna Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Monika Berger złożyła rezygnację. Również dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz powołął nową dyrektor.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka dni na Wyspie Młyńskiej będziemy mogli podziwiać instalację nawiązującej do 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, którą świętowaliśmy na początku roku. Na dziełem pracują studenci z Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczo-Przyrodniczego, którzy mają już na swoim koncie kilka ciekawych realizacji wiklinowych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zależy nam na tym, by tam gdzie to będzie możliwe, uczniowie poszli do szkół; decyzja o ewentualnym zamknięciu placówki w związku z sytuacją epidemiologiczną będzie spoczywała na dyrektorach - stwierdził we wtorek wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 28 lipiec 2020 07:33

Ochotniczy przechodzą szkolenie wojskowe

I Pomorska Brygada Logistyczna im. króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prowadzi obecnie dla 18 ochotników wojskowe szkolenie podstawowe. Szkolenie rozpoczęło się w czerwcu, wkrótce kursantów czeka egzamin ze sprawności fizycznej, po którym złożą uroczystą przysięgą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31