Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 lipiec 2020

W okresie maja w Bydgoszczy liczba zarejestrowanych osób bez pracy wzrosła o 240 do 5442, jest to wzrost, ale i tak mniejszy niż w okresie kwietnia. W skali województwa maj przyniósł wzrost liczby bezrobotnych o 738. Zdaniem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy kluczowy ma być lipiec.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w ramach swojej kampanii wyborczej kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski odwiedził Radzicz w gminie Sadki, na pograniczu z województwem wielkopolskim. Na początku spotkania dwaj uczestnicy wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku Wojciech Mojzesowicz i Telesfor Horodecki udzielili mu oficjalnego poparcia.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Opublikowano w Sport

Zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego dyskusja o ewentualnym wpisaniu szczepień na koronawirusa do kalendarza obowiązkowych szczepień w Polsce powinna odbyć się po jej wynalezieniu. Jak wyjaśnił, wówczas będzie można ocenić, na ile nowy produkt jest bezpieczny.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 07 lipiec 2020 14:52

Psy z Radys znalazły u nas schronienie

W czerwcu telewizja TVN wyemitowała reportaż o cierpieniach psów w schronisku Radysach - województwo warmińsko-mazurskie, z uwagi na fatalne warunki bytowe zwierząt. Radysy od dawna były owiane złą sławą, w czerwcu udało się organizacją broniącym praw zwierząt doprowadzić do skutecznej interwencji, kończącej piekło zwierząt. Ze schronisk w wielu stronach kraju pojawiła się chęć pomocy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek po południu w Lisewie Kościelnym, niedaleko Złotnik Kujawskich, zapaliło się składowisko tworzyw sztucznych. W akcji gaśniczej brało udział około 20 zastępów straży pożarnej. Ogień udało się opanować dopiero w godzinach wieczornych.

Opublikowano w Inowrocław

W sierpniu ubiegłego roku uchwalono ustawę o powołaniu Państwowej Komisji do spaw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat, skrótowo możemy powiedzieć, że chodzi o przypadki pedofilii. Ustawa obowiązuje, ale pomimo upływu prawie roku komisji nie powołano. W ostatnim czasie prace nad powołaniem składu ,,ruszyły z miejsca”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Drugi tydzień trwa próba przekonania przez sztaby uczestników drugiej tury wyborów wyborców Krzysztofa Bosaka. W mediach społecznościowych aż roi się od zmanipulowanych informacji, bądź publikacji mających na celu przekonać sympatyków Konfederacji. Zdaniem Marcina Sypniewskiego, lidera Konfederacji w okręgu bydgoskim, można odnieść wrażenie, że niektórzy nisko oceniają intelektualnie wyborców Konfederacji.

Opublikowano w Regionalne

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia umorzył postępowanie prowadzone przeciwko uczestnikom marcowych protestów – informuje portal oko.press - Ta sprawa może mieć znaczenie dla wszystkich, którzy ostatnio uczestniczyli w pokojowych zgromadzeniach – czytamy na portalu. W dniach 1, 3 i 9 maja w centrum Bydgoszczy odbywały się protesty, w trakcie których interweniowały duże siły policyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31