Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 10 grudzień 2022

W wakacje odbywała się na płycie Starego Rynku wymiana fug, bowiem jak wykazała kontrola Najwyższej Izby Kontroli błędny ich dobór prowadził do tego, że wokół płyt zaczął powstawać psujący estetykę tego miejsca osad. Następnie przeprowadzono czyszczenie płyt – pierwsze efekty były zadowalające, ale już jesienią widać było pewne zabrudzenia. Czy to oznacza, że czyszczenie będzie się odbywać cyklicznie?

Opublikowano w Bydgoszcz

Tegoroczna Szlachetna Paczka weszła w fazę decydującą – tego weekendu wolontariusze dostarczają paczki bezpośrednio do potrzebujących – Weekend cudów to najpiękniejszy moment, kiedy jedziemy do rodzin, widzimy jak otwierają te paczki, jak się wzruszają, jak ogromne wrażenie wywołuje u nich to, że ktoś chciał im pomóc – mówi nam Michalina Menczak, jedna z bydgoskich wolontariuszek Szlachetnej Paczki. Szlachetna Paczka do potrzebujących dociera w rym roku po raz 22.

Opublikowano w Bydgoszcz

28 listopada 1922 roku pierwszy raz zebrał się Senat II RP – druga izba polskiego parlamentu została utworzona na mocy uchwalonej rok wcześniej przez Sejm Ustawodawczy Konstytucji Marcowej. Główne obchody 100. rocznicy odbyły się 28 listopada br. z udziałem wszystkich senatorów, którzy od 1989 roku zasiadali w Senacie, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Opublikowano w Magazyn

Skrajnie nieodpowiedzialnie zachował się były już kierowca autobusu lokalnej firmy NKA z Kruszwicy. Portal MojaKruszwica.pl informuje, że pasażerowie jadący autobusem zaczęli podejrzewać, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowili dokonać obywatelskiego zatrzymania. Przewoźnik przeprasza za ten incydent.

Opublikowano w Kruszwica

Obecnie w miejskich przedszkolach dzieci mogą przebywać bezpłatnie do 5 godzin, powyżej tego czasu rodzic musi dopłacać symboliczną złotówkę za godzinę. W środę radni mają głosować nad podniesieniem kwoty tej dopłaty o symboliczne kilkanaście groszy, ma to jednak przynieść miastu kilkanaście tysięcy złotych rocznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28