Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 13 grudzień 2022

Zarówno PKP we współpracy z czeskim narodowym przewoźnikiem Czeskie Drahy oraz prywatny przewoźnik RegioJet nie uruchomiły od niedzieli połączeń na trasie Gdynia – Bydgoszcz – Inowrocław – Wrocław – Praga. Jeden i drugi przewoźnik taki zamiar snuli od dłuższego czasu. Być może uda się ten zamiar zrealizować za rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska przyjęła program operacyjny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na mocy którego praktycznie do naszego województwa do 2030 roku trafi ponad 1,8 mld euro, będą to głównie środki na inwestycje. Tym samym proces negocjacji pomiędzy Województwem i Komisją Europejską dobiegł końca. Medialnie poszedł przekaz, że jest to sukces.

Opublikowano w Regionalne

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 dość mocno wyhamował już na wiosnę, wciąż można jednak się zaszczepić jeżeli ktoś tego jeszcze nie uczynił lub minęło od tego czasu sporo czasu i chce odnowić swoją odporność. Według danych z wtorku, tego dnia w całej Polsce wykonano ponad 3 tys. szczepień. Inowrocławski ratusz zachęca inowrocławian, aby skorzystali ze szczepień jeszcze w grudniu.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego przez komunistyczne władze, które w ten sposób chciały rozprawić się z Solidarnością, a tym samym utrwalić swoją coraz bardziej nadwyrężaną władzę - 41 lat temu komunistyczne władze rozpoczęły brutalną rozprawę z Solidarnością. Stan wojenny był atakiem na naród polski, na postulaty strajkujących w Stoczni Gdańskiej i na Porozumienie Sierpniowe 1980 roku. Był to zamach dokonany w imię utrwalenia sowieckiego panowania nad Polską – mówił na bydgoskich uroczystościach wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzieje Apteki pod ,,Łabędziem”, zlokalizowanej w reprezentacyjnej części ulicy Gdańskiej sięgają 1853 roku – w aptece leki można było kupować do 2017 roku, wówczas właściciele postanowili zamknąć aptekę. Obiekt wraz ze gromadzonymi przez ponad 150 lat eksponatami przejęło Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które postanowiło zaadoptować go na aptekę muzeum. Wernisaż wystawy stałej, praktycznie otwarcie obiektu dla mieszkańców nastąpi w czwartek 15 grudnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek informowaliśmy o publikacji wyników kontroli NIK dotyczącego nadzoru samorządów nad swoimi spółkami komunalnymi z województwa kujawsko-pomorskiego. To dość rozległy materiał pokontrolny, dlatego z osobna chcemy przyjrzeć się uchybieniu do jakiego miało dojść w Administracji Domów Miejskich i nadzorowi prezydenta nad tą spółką.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29