Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 16 grudzień 2022

W środę Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Bydgoszczy, tym dokumentem zapewne aż tak wielu mieszkańców nie żyło, ale może mieć wpływ na to jak będzie miasto wyglądało chociażby za 20 lat. To co prawda na tyle duża perspektywa, że tak naprawdę wiele może się zmienić, ale wyznacza pewne kierunki – kto wie bowiem czy na ulicę Focha nie powróci płynący obecnie pod Rondem Grunwaldzkim Kanał Bydgoski zasypany kilkadziesiąt lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W naszym cyklu, w którym przypominamy najważniejsze wydarzenia z 10-lecia istnienia Portalu Kujawskiego przyglądamy się latom 2017-2018. To kolejne ciekawe dwa lata, które rozpoczniemy jednak od tematu, który na pewnych terenach naszego województwa do dzisiaj mogą budzić traumę – latem 2017 roku przez polskie przeszły nawałnice, które jak skalkulowano największe szkody wyrządziły w województwie kujawsko-pomorskiem.

Opublikowano w Magazyn

W piątkowe popołudnie zebrał się Parlamentarny Zespół ds. Środowiska, Energii i Klimatu na posiedzeniu poświęconym wokół problemu skażeń po byłych zakładach chemicznych Zachem. W czasie tego posiedzenie przybliżono najważniejsze informacje o tym rozległym temacie. Z nowości dowiedzieliśmy się jedynie tyle, że w marcu zakończą się jedyne prowadzone do tej pory działa remediacyjne i nie ma jak na razie perspektyw co będzie dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę informowaliśmy o tym, że w ubiegły piątek pasażerowie autobusu jednego z lokalnych przewoźników w miejscowości Janowice dokonali obywatelskiego zatrzymania autobusu, którym podróżowali, nakazując kierowcy zatrzymanie się i odebrali mu kluczyki. Podejrzewali oni, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Sprawa ma ciąg dalszy.

Opublikowano w Kruszwica

Ostatnie opracowania Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu wskazują, że powoli zaczyna występować problem bezrobocia wśród Ukraińców w naszym województwie – przynajmniej formalny, bowiem wcześniej Ukraińcy mający problem ze znalezieniem pracy, po prostu się nie rejestrowali. Główna bariera to nieznajomość polskiego języka.

Opublikowano w Regionalne

Jednostka promowa wyprodukowana w Malborku do Solca Kujawskiego dotarła pod koniec lipca, w celu obsługi połączenia promowego Czarnowo – Solec Kujawski, czyli przeprawy przez Wisłę na wschód od Bydgoszczy. Póki co prom nie przewiózł jednak żadnego samochodu, trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, bowiem wcześniej trzeba przeprowadzić niezbędne testy dla uzyskania przez jednostkę pływającą świadectwa klasy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29