Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 22 grudzień 2022

Od 2015 roku, gdy uruchomiono spalarnię ProNatury za transport odpadów z Torunia w 51,9% płacą bydgoszczanie, kolejne 16,4% pokrywają mieszkańcy podbydgoskich gmin, torunianie za transport swoich odpadów tylko 31,7%. Przekłada się to na to, że mieszkańcy Bydgoszczy za każdą tonę spalonych odpadów płacą o około 200 zł więcej niż mieszkańcy Torunia. Prezydent Bydgoszczy postawił ultimatum, albo zostanie zawarte nowe porozumienie, na mocy którego bydgoszczanie i torunianie będą płacić tyle samo, albo od 1 stycznia śmieci z Torunia nie będą w Bydgoszczy spalane.

Opublikowano w Bydgoszcz

Patrząc na komunikaty policyjne można zauważyć dość spory problem z osobami, które były karane za jazdę pod wpływem alkoholu, często objęci sądowym zakazem zasiadania za kierownicą, a mimo to dalej łamią prawo i stanowią poważne zagrożenie. W środę sąd zdecydował o tymczasowym areszcie 30-latka, który wbrew zakazom jeździł pod wpływem alkoholu.

Opublikowano w Inowrocław

Z powodu infekcji wywołanych bakteriami antybiotykoopornymi na świecie umiera ok. 2 mln osób rocznie. WHO szacuje, że jeżeli nic nie zrobimy, to w 2050 r. ta liczba przekroczy 10 mln chorych, czyli więcej niż na wszystkie nowotwory razem wzięte.

Opublikowano w Magazyn

Władze wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej Nitro-Chem zostały odwołane. Nastąpiło to w dość tajemniczych okolicznościach, stąd też na chwilę obecną nie jest znany powód ich dymisji. Nitro-Chem to wiodący w państwach NATO producent ładunków wybuchowych, który produkuje także pociski do myśliwców F-16.

Opublikowano w Bydgoszcz

Budowane w ramach wdrażania Centralnego Portu Komunikacyjnego koleje dużych prędkości ominą Bydgoszcz i Toruń, planowana szybka kolej z największych ośrodków kujawsko-pomorskiego obejmie jedynie Grudziądz. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni przyjęli stanowisko, w którym domagają się zmiany przebiegu szybkiej kolei. Stanowisko najprawdopodobniej nic nie zmieni, ale symbolicznie pokaże, że rząd planuje swoją inwestycję wbrew oczekiwaniom Samorządu Województwa.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku tygodni można kupić ,,Kalendarz Bydgoski” na rok 2023, nazwa może nieco mylić, bowiem to ponad 250 stron z artykułami poświęconymi Bydgoszczy. Treściami, które w domyśle mają pokazywać przyszłym pokoleniom jak żyliśmy. Kalendarz Bydgoski wydaje Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy od 1968 roku. Bieżące wydanie jest numerem 56.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29