Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 24 grudzień 2022

Żeby dostać się na Ukrainę z pomocą humanitarną trzeba czekać przynajmniej dobę, po drugiej stronie jest kolejna 25 km tirów (to więcej niż odległość pomiędzy Bydgoszczą i Nakłem). Kardynał Konrad Krajewski, nazywany ,,jałmużnikiem papieża Franciszka” dzięki paszportowi dyplomatycznemu może granicę przekraczać bez kolejki, z tego powodu jeździ pomiędzy Leżajskiem i Lwowem po kilka razy dziennie, robiąc po ponad 1500 km dziennie.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 24 grudzień 2022 18:24

Do poczytania na okres świąteczno-noworoczny

Dla większości z nas okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym mamy trochę więcej czasu dla siebie. Jest to doskonała okazja, aby nadrobić zaległe lektury. Przygotowaliśmy zestawienie naszych publikacji z ostatniego czasu, którymi warto w tym okresię za interesować.

Opublikowano w Magazyn

W niedzielę 18 grudnia podczas patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej wsiedli na Placu Wolności do tramwaju, tam dostrzegli dwóch bezdomnych, z czego jeden leżał na podłodze. Z informacji motorniczego wynikało, że o leżącym powiadomił policję, która będzie czekać na przystanku końcowym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Popularny zwyczaj świąteczny nakazuje, by kolację wigilijną rozpocząć wraz z pojawieniem się tzw. „pierwszej gwiazdki”. O której godzinie i po której stronie nieba należy jej wypatrywać? Która z gwiazd widocznych na niebie będzie tą pierwszą? No i jak nie pomylić jej z odbijającą światło słoneczne planetą, np. z Jowiszem? Na te pytania odpowiadają członkowie Astrofizycznego Koła Naukowego Politechniki Gdańskiej.

Opublikowano w Regionalne

Listopad był kolejnym miesiącem, w którym bilans zarejestrowanych bezrobotnych wzrósł – przez cały listopad według Wojewódzkiego Urzędu Pracy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Bydgoszczy wzrosła o 80 osób. To kolejny po październiku miesiąc wzrostowy, ale liczbowo wzrost był prawie o połowę mniejszy niż w październiku. Stopa bezrobocia w Bydgoszczy wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie 2,1% (przy średniej dla kraju powyżej 5%, a dla województwa powyżej 7%).

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31