Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 grudzień 2022

Inowrocławiem wstrząsnęła informacja o śmierci ks. Zenona Rutkowskiego, który miał 76 lat. Był on pierwszym proboszczem parafii Świętej Jadwigi w Inowrocławiu, który stał się budowniczym świątyni tej parafii na Rąbinie. Jego uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył dzisiaj prymas abp. Wojciech Polak.

Opublikowano w Inowrocław

Za trzy dni MZK kończy się umowa z miastem, nowej wieloletniej nie udało się jeszcze wynegocjować na dodatek w ubiegłym tygodniu jak informowaliśmy, prezes i wiceprezes z powodu braku znalezienie porozumienia podali się do dymisji. Jak ustaliliśmy dymisję złożyli też prokurenci spółki, czyli formalnie nie ma kto podpisać aneksu wydłużającego umowę z miastem o kolejne tygodnie. Dzisiaj obraduje Rada Nadzorcza MZK, która może powołać kogoś do pełnienia tymczasowo obowiązków prezesa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polski rynek start-upów powoli zaczyna odczuwać spowolnienie, wywołane kumulacją „czarnych łabędzi”, czyli niespodziewanych zdarzeń z ostatnich dwóch–trzech lat. Dane nie pokazują jeszcze co prawda wyraźnego spadku dostępności kapitału, ale rodzime start-upy z pesymizmem patrzą w przyszłość, a prawie połowa z nich w obliczu ostatnich kryzysów odczuła znaczący wzrost kosztów działalności. Rodzimym spółkom doskwiera też Polski Ład, problemy z pozyskaniem pracowników i rywalizacja o programistów. W efekcie już prawie połowa z nich rozważa przeniesienie swojego biznesu na stałe poza Polskę – pokazuje ostatni raport Fundacji Startup Poland. – Ekosystem wsparcia start-upów w Polsce zmienił się dość znacząco w ostatnich latach – zauważa Natalia Świrska-Załuska z OVHcloud.

Opublikowano w Magazyn

Rok 2022 powoli dobiega końca - przygotowaliśmy z tego powodu zestawienie najpopularniejszych naszych materiałów filmowych z YouTube z tego roku. W zestawieniu znajduja się tylko materiały wyprodukowane w 2022 roku.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj – 28 grudnia, zostanie oddany kolejny parking typu Park&Ride, tym razem zlokalizowany w Fordonie. Patrząc na zainteresowanie pozostałymi parkingami, nie należy się spodziewać zbyt wielu parkujących. Nikłe zainteresowanie widać chociażby przy Rondzie Maczka, gdzie czasami na parking wjadą pojedyncze samochody, natomiast kilka metrów dalej wokół kościoła pw. św. Antoniego oraz w okolicznych ulicach jest aż zawalone samochodami. Kilka dni temu do ratusza trafiła petycja w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30