Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 29 grudzień 2022

Z roku na rok w budżetówce rośnie procent pracowników zarabiających płace minimalną, z tego powodu urzędy mają coraz więcej problemów z zatrzymaniem pracowników, których kusi chociażby branża handlowa znacznie wyższymi płacami, co wynika z zamrożenia wiele lat temu płac budżetówki. Gdybym chciał napisać gdzie są spory zbiorowe, czy akcje protestacyjne (obecnie głównie sygnalizujące problem), to trzeba by długo pisać. Miastu Bydgoszcz podlegają instytucje kultury, gdzie pracownicy dostają płacę minimalną na umowę zlecenia (która nie daje im pewności zatrudnienia), niekiedy te osoby nie mają nawet ubezpieczenia chorobowego. W tym momencie grupa radnych na czele z radnymi Nowej Lewicy wychodzi z pomysłem, aby podnieść radnym uposażenie o przynajmniej tysiąc złotych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tuż przed Wigilią Polska Agencja Żeglugi Powietrzenej ogłosiła przetarg na budowę nowego radiowego systemu nawigacji wspomagającej lądowanie samolotu, w praktyce pozwoli to na lądowanie we mgle niemal każdego samolotu jaki wykorzystywany jest obecnie w lotnictwie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowy system powinien zostać wdrożony na początku 2024 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla pięciu z sześciu kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5 GDDKiA dokonała już odbiorów (na dwóch odcinkach prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe). Szósty odcinek Aleksandrowo-Dworzyskowo jest bliski ukończenia, najprawdopodobniej nie uda się jednak zrobić odbioru jeszcze w tym roku. Symbolicznie rokiem wieńczącym tę inwestycję będzie zatem przyszły rok (istnieje duża szansa,że będzie to styczeń lub luty), choć praktycznie mamy już dzisiaj z czego się cieszyć.

Opublikowano w Regionalne

Nowe linie kolei szybkich prędkości ominą Bydgoszcz szerokim łukiem, nitka łącząca planowany CPK z Trójmiastem przebiegać ma według planów przy wschodniej granicy naszego województwa, z dużych miast obejmując tylko Grudziądz. Nic więc dziwnego, że przed świętami Sejmik Województwa niemal jednomyślnie (ponad podziałami politycznymi) przyjął stanowisko negatywnie oceniające taki przebieg. Był tylko jeden głosu sprzeciwu – bydgoskiego radnego Konstantego Dombrowicza, który w ten sposób wprost stanął przeciwko bydgoskim interesom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła kolejny magazyn, decydując się na Fortress Logistics Park w Bydgoszczy. Deweloper zapewni jej blisko 6500 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W transakcji pośredniczyli Paulina Machałowska i Kamil Żach z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield. Stokrotka jest własnością litewskiego kapitału.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28